Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Pewne zwycięstwo rezerw z Chemikiem Police

22 września 2013

W spotkaniu 8. kolejki III ligi Bałtyckiej, Lechia II Gdańsk wygrała przy Traugutta z Chemikiem Police 6:0 (3:0).

W ekipie gospodarzy zagrał obrońca Rafał Janicki, który jest wychowankiem policzan. Oprócz niego z kadry pierwszego zespołu wystąpili m.in. Adam Duda, Bartosz Fabiniak, Kacper Łazaj, Patryk Tuszyński, Krzysztof Iwanowski czy Mateusz Machaj .

Pierwszą bramkę kibice mogli obejrzeć w 15 minucie, gdy akcję Bartłomieja Smuczyńskiego celnym strzałem wykończył Rafał Gorczyca. W 30 minucie po rzucie rożnym Mateusza Machaja piłkę z trzech metrów do siatki trafił Rafał Janicki.

Po kolejnym kornerze Machaja bramkę głową zdobył Damian Garbacik. Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Wilka nie spuścili z tonu i zdobyli kolejne trzy bramki. W 61 minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Dawid Żmijewski.

W 72 minucie ponownie stały fragment gry okazał się skuteczny. Podanie Machaja, strzał głową Patryka Tuszyńskiego bramkarz gości odbił przed siebie, ale wobec dobitki Andrzeja Kaszuby był bezradny. Wynik meczu ustali Machaj płaskim strzałem z 16 metrów.

Dla biało-zielonych było to czwarte zwycięstwo w lidze. Gdańszczanie z dorobkiem 15 punktów są na 3. miejscu w tabeli. W następnej kolejce Lechia zagra u siebie z Gwardią Koszalin.

Lechia II Gdańsk - Chemik Police 6:0 (3:0)
Rafał Gorczyca 15', Rafał Janicki 30', Damian Garbacik 38', Dawid Żmijewski 61', Andrzej Kaszuba 72', Mateusz Machaj 86'

Lechia II: Bartosz Kaniecki - Krzysztof Iwanowski, Rafał Janicki (46’ Dawid Żmijewski), Bernard Powszuk, Damian Garbacik - Rafał Gorczyca (77’ Paweł Rzepnikowski), Przemysław Czerwiński, Mateusz Machaj, Kacper Łazaj - Adam Duda (46’ Patryk Tuszyński), Bartłomiej Smuczyński (61’ Andrzej Kaszuba).
(pd / lechia.pl) 22 września 2013, 21:42