Gdańsk: niedziela, 21 października 2018

III liga: Remis w Derbach Trójmiasta. Gol Machaja

12 października 2013

W spotkaniu 11. kolejki III ligi, Lechia II Gdańsk zremisowała u siebie z rezerwami Arki Gdynia 1:1 (0:1).
Mecz na boisku przy Traugutta lepiej rozpoczęli gdynianie, którzy w 17 minucie objęli prowadzenie dzięki uderzeniu głową Pawła Wojowskiego. Lechia rzuciła się do ataku dążąc do wyrównania, ale podopieczni Krzysztofa Wilka nie byli w stanie zdobyć bramki i po 45 przegrywali 0:1.

W przerwie meczu, gdy przy linii bocznej boiska doszło do... oświadczyn. "Noszowy" gdańskiej drużyny Maciej Koperski oświadczył się swojej partnerce Sylwii. Oświadczyny zostały przyjęte, a brawami parę nagrodzili obecni na meczu kibice, których zasiadło na trybunach około 150.

Tuż po wznowieniu gry lechiści mogli wyrównać, ale futbolówka po uderzeniu Pawła Rzepnikowskiego odbiła się od słupka. W 68 minucie wynik meczu bezpośrednim uderzeniem z wolnego ustalił pomocnik Mateusz Machaj.

Biało-zieloni z dorobkiem 19 punktów są na 5. miejscu w tabeli. W sobotę 19 października o godzinie 13, Lechia zagra na wyjeździe z Leśnikiem Rossa Manowo.

- Początek nie był udany, bo nie wykorzystaliśmy dogodnej sytuacji Rafała Gorczycy, a potem dostaliśmy bramkę po indywidualnym błędzie środkowego obrońcy.
W drugiej połowie przyspieszyliśmy grę. Dobrą zmianę dał Łukasz Kopka, który zagrał bez żadnych kompleksów i dał nam świeżość w ataku
- powiedział po meczu Krzysztof Wilk, trener Lechii.

- Szkoda słupka Rzepnikowskiego, potem uderzenia Iwanowskiego, gdy obrońca wybijał piłkę praktycznie z linii. Tych sytuacji mieliśmy bardzo dużo i szkoda, że nie udało się wygrać. Bramka Machaja to bezwzględnie uderzenie "stadiony świata" - dodaje.

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 1:1 (0:1)
Mateusz Machaj 68' - Paweł Wojowski 17'

Lechia II: Kaniecki - Iwanowski, Bejrowski, Rzepnikowski, Przybylski - Gorczyca (72' Kamiński), Machaj, Kaszuba, Żmijewski (46 Kopka), Kacprzycki (82' Sypniewski) - Kugiel (59' Gołuński).

Arka II: Kamola - Stolc, R.Robakowski, P.Robakowski, Dampc - Matys, Pietkiewicz - Sulewski (88' D. Patelczyk), Aurelio (74' Nalepa), Wojowski (80' Jankowski) - Wardziński (66' Fierka).
(pd / lechia.pl) 12 października 2013, 17:40

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.