Lechia zwyciężyła w Lubinie!

30 października 2013

W meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała w Lubinie Zagłębie 3:1. Dla gdańszczan trafiali: Przemysław Frankowski, Piotr Grzelczak i Paweł Buzała.

W 4. minucie po dośrodkowaniu Dorde Cotry niecelnie uderzał Grek Michal Papadopulos. Gola mogli zdobyć również lechiści, ale futbolówkę po strzale Przemysława Frankowskiego głową z linii bramkowej wybił Lubomir Guldan.

W 19. minucie Daisuke Matsui podał do Christophera Oualembo, który z prawego skrzydła zacentrował do Przemysława Frankowskiego, a ten uderzeniem z 10. metra nie dał szans Tomaszowi Ptakowi i po 45 minutach Lechia prowadziła w Lubinie 1:0.

W 52 minucie po dośrodkowaniu Roberta Jeża z rzutu rożnego głową strzelał Adam Banaś. Jednak piłkę z linii bramkowej wybił Frankowski ratując Lechię przed startą gola! Dwadzieścia minut później Frankowski zagrał do wprowadzonego z ławki rezerwowych Piotra Grzelczaka, a ten strzelił na 2:0. Jest to jego czwarty gol w obecnym sezonie.

W 79. minucie kontaktową bramkę po dograniu Papadopulosa zdobył David Abwo. Siedem minut później mógł być remis, ale fenomenalnie interweniował Mateusz Bąk broniąc uderzenie Denissa Rakelsa z 5 metrów!.

W doliczonym czasie gry, rezultat spotkania ustalił kolejny rezerwowy Paweł Buzała, dla którego jest to czwarte trafienie w lidze. Asystę zaliczył Brazylijczyk Deleu.

Lechia z 19 punktami jest obecnie na 7. miejscu w tabeli. W niedzielę 3 listopada podopieczni Michała Probierza zagrają w Gdańsku ze Śląskiem Wrocław.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)
D. Abwo 79' - P. Frankowski 19', P. Grzelczak 72', P. Buzała 90+4'

Zagłębie: Tomasz Ptak - Pavel Vidanow, Adam Banaś, Lubomir Guldan, Dorde Cotra (46' David Abwo) - Robert Jeź, Jiri Bilek, Łukasz Piątek - Adrian Błąd (70' Deniss Rakels), Arkadiusz Piech (71' Aleksander Kwiek) - Michal Papadopulos.

Lechia: Mateusz Bąk - Christopher Oualembo, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Adam Pazio - Deleu, Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Przemysław Frankowski (75' Paweł Buzała) - Daisuke Matsui (83' Mateusz Machaj) - Patryk Tuszyński (58' Piotr Grzelczak).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)
Żółte kartki: Adam Banaś - Adam Pazio. Daisuke Matsui, Mateusz Machaj (Lechia)