Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Legia poległa w Gdańsku

12 grudnia 2013

Ostatnie spotkanie tej rundy w Gdańsku dostarczyło wielu pozytywnych emocji i przyniosło upragnioną wygraną. Lechia - Legia 2:0.

Mecz był rozgrywany na mocno zaśnieżonym boisku. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom Lechii. Biało-Zieloni dobrze przystosowali się do trudnych warunków. Zaczęło się niestety od marnowania sytuacji. Daisuke Matsui po błędzie bramkarza Legii za daleko wypuścił sobie piłkę i nie skierował jej do pustej bramki. Potem po dobrym podaniu Piotr Grzelczak nie zdołał przelobować Kuciaka, po nieudanej próbie strzału podał do Matsuiego, a ten znów nie trafił do pustej bramki, tym razem piłka minęła ją o centymetry. W 36 minucie Jakub Wawrzyniak sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Piotra Wiśniewskiego, obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Daisuke Matsui i do przerwy Lechia prowadziła 1:0. A gdyby Grzelczak wykorzystał idealne dośrodkowanie Oualembo mogłoby być 2:0. W drugiej połowie do głosu próbowała dochodzić Legia. "Wojskowi" wykreowali kilka akcji, jednak obrońcy Lechii byli tego dnia świetnie dysponowani. W 70 minucie Po dobrym podaniu Przemysława Frankowskiego Matsui został sfaulowany i sędzia Musiał po raz kolejny wskazał na "wapno". Można było mieć wątpliwości co do miejsca popełnienia faulu, lecz arbiter swojej decyzji nie zmienił. Drugi rzut karny również wykorzystał Japończyk i Lechia prowadziła 2:0 z mistrzem Polski. Później jeszcze zawodnik drużyny ze stolicy, Bartosz Bereszyński zobaczył drugą żółtą kartkę, Legia musiała grać w dziewięciu i stało się niemal pewne, że nie da rady zmienić wyniku na korzystny dla siebie. Lechia Gdańsk zasłużenie wygrała 2:0 z Legią co okazało się pięknym prezentem mikołajkowym dla kibiców, oraz dobrym pożegnaniem tego roku na PGE Arenie.

LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA 2:0 (1:0)
BRAMKI: Matsui 37(k) i 71(k)
ŻÓŁTE KARTKI: Grzelczak, Kostrzewa, Janicki i Wiśniewski oraz Junior i Bereszyński.
CZERWONE KARTKI: Wawrzyniak, Bereszyński (po dwóch żółtych)

LECHIA: 24. Mateusz Bąk – 28. Chris Oualembo, 2. Rafał Janicki, 7. Sebastian Madera, 32. Adam Pazio – 10. Przemysław Frankowski, 30. Maciej Kostrzewa, 13. Wojciech Zyska (64' 5. Krzysztof Bąk), 22. Daisuke Matsui (89' 20. Paweł Buzała), 14. Piotr Wiśniewski – 9. Piotr Grzelczak (74' 8. Patryk Tuszyński).

LEGIA: 12. Dusan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 15. Inaki Astiz, 2. Dossa Junior, 14. Jakub Wawrzyniak - 21. Ivica Vrdoljak (40' 37. Dominik Furman) 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Michał Kucharczyk, 32. Miroslav Radović (87' 28. Łukasz Broź), 7. Henrik Ojamaa - 27. Patryk Mikita (41' 17. Tomasz Brzyski).
(rafz / lechia.gda.pl) 12 grudnia 2013, 15:49