Pewne zwycięstwo Lechii

15 stycznia 2014

Lechia Gdańsk wygrała z Dolcanem Ząbki 3:0 (2:0). To pierwsze zwycięstwo biało-zielonych na obozie w Grodzisku Wielkopolskim.

W 11 minucie Piotr Grzelczak wbiegł w pole karne i zagrał do Patryka Tuszyńskiego, który umieścił futbolówkę w siatce. Trzy minuty później z lewej strony dogrywał Piotr Wiśniewski, a Macieja Humerskiego pokonał Łukasz Kacprzycki.

W 56 minucie Deleu odegrał do Pawła Buzały, który podwyższył na 3:0. W 80 minucie honorową bramkę mogli strzelić ząbkowanie, jednak po uderzeniu Tomasza Prejsa kapitalnie interweniował golkiper Lechii Kacper Rosa.

W sobotę 18 stycznia biało-zieloni rozegrają dwa mecze kontrolnie. Ich rywalami będą drużyny z Poznania: Lech i Warta.

Lechia Gdańsk - Dolcan Ząbki 3:0 (2:0)
P. Tuszyński 11', Ł. Kacprzycki 14', P. Buzała 56'

Lechia I połowa): Sebastian Małkowski - Christopher Oualembo, Rafał Janicki, Krzysztof Bąk, Adam Pazio - Piotr Wiśniewski, Paweł Dawidowicz, Maciej Kostrzewa, Łukasz Kacprzycki, Piotr Grzelczak - Patryk Tuszyński.

Lechia (II połowa) Kacper Rosa - Deleu, Sebastian Madera, Przemysław Kamiński, Damian Garbacik - Damian Kugiel, Marcin Pietrowski, Bernard Powszuk, Kacper Łazaj, Paweł Buzała - Adam Duda.

Dolcan (I połowa): Maciej Humerski - Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Bartosz Brodziński - Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Adrian Łuszkiewicz, Grzegorz Piesio - Łukasz Sierpina, Bartosz Wiśniewski.

Dolcan (II połowa): Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Rafał Zembrowski, Łukasz Matuszczyk - Damian Świerblewski, Piotr Bazler, Robert Menzel, Rafał Wiśnowski, Tomasz Prejs - Adrian Łuszkiewicz (63' Paweł Tarnowski), Bartosz Wiśniewski.
(pd / lechia.gda.pl) 15 stycznia 2014, 14:51