Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Bez goli na PGE Arenie. Debiut Vranjesa

28 lutego 2014

W meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali u siebie z krakowską Wisłą 0:0.

Spotkanie z trybun obejrzał Thomas von Heesen. Jest on właścicielem jednego z funduszy, który zainwestował w gdański klub. W 1983 roku von Heesen jako piłkarz wygrał z niemieckim HSV Puchar Europy.

Pierwsi dobrą okazję mieli wiślacy W 6. minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym silne, celne uderzenie oddał Dariusz Dudka, jednak jego strzał odbił Bartosz Kaniecki, którego w 22 minucie z powodu urazu zastąpił Mateusz Bąk.

Kilkanaście minut później to Lechia mogła zdobyć gola. Dośrodkowaną z rzutu wolnego futbolówkę Sebastian Madera zgrał do Patryka Tuszyńskiego, którego strzał głową obronił Michał Miśkiewicz.

Po drugiej stronie boiska, świetną okazję zmarnował Štilić. Bośniak dostał prostopadłe podanie od Łukasza Garguły, w sytuacji sam na sam trafił w Mateusza Bąka, a zmierzającą do siatki piłkę wybił Madera. W doliczonym czasie gry, uderzenie głową Guerriera wyłapał Bąk.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy dobrą sytuację miał Garguła, ale uderzył niecelnie. Chwilę później idealną okazję mieli gospodarze, Patryk Tuszyński przerzucił piłkę nad Arkadiuszem Głowackim, ale strzelił nad bramką Miśkiewicza.

W 55. minucie indywidualną akcję przeprowadził Maciej Makuszewski, któy ograł Stjepanovicia, wpadł w pole karne, jednak trafił w słupek. W 62. minucie celne uderzenie z dystansu Stojana Vranješa z trudem odbił Miśkiewicz.

W końcówce doskonałe sytuacje mieli Paweł Brożek i Marcin Pietrowski, ale ostatecznie rezultat nie uległ zmianie. Lechia z dorobkiem 31 punktów jest na 8. miejscu w ligowej tabeli.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0

Lechia: Bartosz Kaniecki (22' Mateusz Bąk) - Deleu, Rafał Janicki, Sebastian Madera, Nikola Leković - Przemysław Frankowski (85' Adam Pazio), Marcin Pietrowski, Paweł Dawidowicz, Maciej Makuszewski (85' Piotr Grzelczak) - Stojan Vranjes - Patryk Tuszyński.

Wisła: Michał Miśkiewicz - Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Gordan Bunoza, Piotr Brożek - Łukasz Garguła, Michał Chrapek, Ostoja Sjepanović, Wilde Donald Guerrier (82' Emmanuel Sarki) - Semir Stilić - Paweł Brożek.

sędzia: Paweł Pskit (Łódź)
żółte kartki: Gordan Bunoza, Arkadiusz Głowacki (Wisła)
(pd / lechia.gda.pl) 28 lutego 2014, 22:44