Gdańsk: poniedziałek, 24 września 2018

Przegrana w Białymstoku

14 marca 2014

Jagiellonia wygrała z Lechią 2:1 w pierwszym meczy 1/4 finału Pucharu Polski.
Mecz na stadionie przy ulicy Słonecznej w Białymstoku stał na dobrym poziomie. Obie drużyny atakowały i cały czas miały parcie do przodu. Mecz zaczął się od dobrej okazji dla Lechii. Niestety Marcin Pietrowski nie skierował piłki do siatki. Później inicjatywę przejęli gospodarze wyprowadzając dwa bardzo szybkie ciosy. W 24 minucie po błędzie w ustawieniu przy rzucie rożnym bramkę zdobył Ugo Ukah. Dwie minuty później bierną postawę stoperów Lechii wykorzystał Bekim Balaj podwyższając na 2:0. Wydawało się, że po tym ciosie Lechia jest już na deskach. Do nokautu jednak trochę zabrakło. W 2 połowie na placu gry pojawił się niezawodny w tej rundzie Patryk Tuszyński. W 66 minucie po faulu na szarżującym Piotrze Wiśniewskim sędzia podyktował rzut karny. Do "wapna" podszedł... oczywiście Patryk Tuszyński i zdobył bramkę kontaktową. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie, choć odrobiny szczęścia zabrakło po jednym z rzutów rożnych, kiedy to piłka uderzyła w poprzeczkę. Trzeba jednak podkreślić, jak ważne w kontekście dwumeczu jest to, ze Biało-Zieloni zdobyli bramkę na wyjeździe. Teraz wystarczy pokonać Jagiellonię w Gdańsku 1:0 lub wyżej i półfinał stanie się realny. Rewanż 25 marca o 20.30 na PGE Arenie.

JAGIELLONIA - LECHIA 2:1 (2:0)
BRAMKI: Ukah 24, Balaj 26 - Tuszyński 66 (k)
ŻÓŁTE KARTKI: Quintana - Wiśniewski, Madera

JAGIELLONIA: 33. Krzysztof Baran - 25. Adam Waszkiewicz, 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 3. Jonatan Straus (46’ 7. George Popkhadze) - 22. Rafał Grzyb (46’ 8. Joel Perovuo), 20. Maciej Gajos - 10. Nika Dzalamidze, 14. Adam Dźwigała, 99. Daniel Quintana (80’ 6. Dawid Plizga) - 9. Bekim Balaj.

LECHIA: 24. Mateusz Bąk - 26. Deleu, 2. Rafał Janicki, 7. Sebastian Madera, 3. Nikola Leković - 14. Piotr Wiśniewski (84' 10. Przemysław Frankowski), 27. Paweł Dawidowicz, 17. Marcin Pietrowski (55’ 8. Patryk Tuszyński), 21. Stojan Vranjes, 11. Maciej Makuszewski - 95. Zaur Sadajew (61’ 9. Piotr Grzelczak).
(rafz / lechia.gda.pl) 14 marca 2014, 16:26

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.