Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Widzew pokonany

15 marca 2014

Lechia Gdańsk wygrała 2:0 na własnym boisku z Widzewem Łódź.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć dwóch kibiców, którzy stracili życie pod Włocławkiem wracając z meczu wyjazdowego w Gliwicach.
Biało-Zieloni od początku meczu starali się zdominować rywala. Lechia atakowała dużą liczbą zawodników - do akcji ofensywnych ochoczo podłączali się obaj boczni obrońcy - Nikola Leković i Deleu. Na bramkę Widzewa strzelali Zaur Sadajew i Maciej Makuszewski. W 29 minucie Lechia dopięła swego. Patryk Tuszyński dograł piłkę na skrzydło do Macieja Makuszewskiego, ten dobiegł do końcowej linii i dośrodkował w pole karne, tam Piotr Wiśniewski zgrał futbolówkę głową do Stojana Vranjesa, który uderzył z 11 metrów nie do obrony. Była to pierwsza bramka Bośniaka w barwach Lechii. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie na bramkę Widzewa uderzał Patryk Tuszyński, jednak nie znalazł drogi do bramki. Potem drużyna z Łodzi próbowała dojść do głosu, jednak ich akcje nie przynosiły żadnego efektu. W odpowiedzi po rzucie rożnym głową uderzał Paweł Dawidowicz, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. Swoją okazję miał też Piotr Wiśniewski. Niestety uderzył w środek bramki. W 76 minucie Marcin Pietrowski przechwycił piłkę na połowie Widzewa i dograł do Macieja Makuszewskiego, ten tym razem złamał akcję do środka i zagrał kapitalną prostopadłą piłkę do Stojana Vranjesa. Bośniak położył bramkarza i z ostrego kąta skierował piłkę do bramki zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Na 3:0 powinien podwyższyć Piotr Wiśniewski, jednak fatalnie spudłował z 5 metrów na pustą bramkę. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Lechiści mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów.

LECHIA GDAŃSK - WIDZEW ŁÓDŹ 2:0 (1:0)
BRAMKI: Stojan Vranjes 29 i 76
ŻÓŁTE KARTKI: Wiśniewski, Sadajew

LECHIA: Bąk - Deleu, Madera, Janicki, Leković - Dawidowicz, Vranjes - Wiśniewski (90 Jagiełło), Tuszyński, Makuszewski (84 Grzelczak) - Sadajew (58 Pietrowski)

WIDZEW: Wolański - Stępiński (67 Bruno), Nowak, Augustyniak, Urdinow (67 Rybicki) - Mikita, Mroziński, Kasprzak, Batrović (79 Cetnarski), Kaczmarek - Visnakovs
(rafz / lechia.gda.pl) 15 marca 2014, 22:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.056