Rezerwy wiceliderem III ligi

24 marca 2014

Rezerwy Lechii w III lidze pokonały w niedzielę u siebie przedostatniego w tabeli Energetyka Gryfino 3:1 (1:1) i awansowały na 2 miejsce w tabeli.

Dzięki remisowi Bałtyku Koszalin, gdańskie rezerwy tracą do lidera tylko punkt. Ale tuż za nimi Kotwica Kołobrzeg ma tylko gorszy stosunek bramkowy.

Lechia szybko zdobyła prowadzenie. Akcje Jagiełły wykończył Nishi. Goście, którzy przez cały mecz niemal wyłącznie się bronili, wyprowadzili jeden z nielicznych kontrataków w 33 minucie który wykorzystał Wojciech Horba.

Do 50 minuty Energetyk bronił się dość skutecznie. Adam Pazio po rajdzie przez pół boiska strzałem z 16 metrów rozwiał nadzieje gości na remis. Zwycięstwo przypieczętował Damian Kugiel.

Bramki: Nishi 9, Pazio 50, Kugiel 80 - Horba 33

LECHIA II: Gawęcki (83, Melzacki) - Przybylski, Iwanowski, K.Bąk, Pazio - Kostrzewa, Kaszuba (74, Powszuk), Nishi (62, Żmijewski), Łazaj (46, Kawa), Jagiełło - Kugiel
(ssl / lechia.gda.pl) 24 marca 2014, 15:10