Gdańsk: wtorek, 17 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Lechia gromi Panathinaikos

12 lipca 2014

Po trafieniach Pawłowskiego, Vranjesa, Makuszewskiego i Janickiego Lechia Gdańsk wygrała przy Traugutta z Panathinaikosem Ateny 4:0 (0:0).
Przed spotkaniem odbyła się prezentacja drużyny, a także nowych strojów, w których grać będą piłkarze. Kolejnym punktem imprezy był koncert zespołu Golden Life. o 17:00 głównymi aktorami dnia byli gracze Panathinaikosu i Lechii.

W składzie biało-zielonych od pierwszych minut zagrało czterech nowych piłkarzy: bramkarz Dariusz Trela, portugalski obrońca Tiago Valente oraz pomocnicy Bartłomiej Pawłowski Ariel Borysiuk.

Na ławce usiedli m.in. Danijel Aleksić, Diogo Ribeiro, Mavroudis Bougaidis oraz Adam Buksa. Na trybunach usiedli m.in zmagający się z lekkim urazem Daniel Łukasik oraz pozyskany z Lecha Poznań Mateusz Możdżeń. Na stadionie pojawił się także były właściciel Lechii Andrzej Kuchar.

W 6. minucie kontuzji doznał arbiter Brzozowski ale dzięki pomocy medycznej mógł sędziować dalej. Kilkanaście sekund później po centrze z rzutu rożnego Wiśniewskiego futbolówkę do Sadajewa zgrał Rafał Janicki, ale Rosjanin nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki.

W 12. minucie z prawej strony dorzucał Klonaridis, jednak skutecznie interweniował Janicki. Chwilę później mogło być 1:0 dla gospodarzy. Po akcji Pawłowskiego, Sadajewa i Wiśniewskiego tego ostatniego uprzedził bramkarz Stefanos Kostolis.

W 17. minucie arbiter przerwał spotkanie gdyż zielony dym z odpalonych z trybun rac zasłonił większą część boiska i uniemożliwił dalszą grę. Jednak po niespełna kwadransie zawodnicy wrócili na boisko.

W 38. minucie Abdul Ajagun faulował wychodzącego na czystą pozycję Macieja Makuszewskiego za co otrzymał żółtą kartkę. Jednak Stojan Vranjes uderzył w mur. Goście odpowiedzieli jedynie niecelnymi uderzeniami

W doliczonym czasie pierwszej połowie gdańszczanie mogli wyjść na prowadzenie. David Mendes da Silva faulował Makuszewskiego, ale rzutu karnego nie wykorzystał Stojan Vranjes uderzając nad bramką.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków drużyny z Aten. W 48. minucie szansę na zdobycie bramki miał Markus Berg, ale Szwed fatalnie przestrzelił z kilku metrów.

W 62. minucie za kopnięcie Valente czerwoną kartkę dostał zawodnik Panathinaikosu Nikolaos Karelis, który szedł na boisko w.. 46 minucie.

W 67. minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Sadajew po minięciu jednego z rywali zagrał prostopadle w pole karne do Pawłowskiego, który uderzeniem w długi róg nie dał szans golkiperowi rywali. W 73. minucie było już 2:0, a bramkę głową zdobył kapitan Rafał Janicki wykorzystując centrę Piotra Grzelczaka z lewej flanki.

Cztery minuty później biało-zieloni prowadzili różnicą trzech goli dzięki trafieniu Vranjesa bezpośrednio z rzutu wolnego. W 79. minucie po akcji Pawłowskiego na 4:0 strzałem w okienko bramki podwyższył Makuszewski.

W końcówce z dobrej strony pokazał się rezerwowy napastnik Adam Buksa, który przy odrobinie szczęścia mógł zdobyć gola numer pięć dla Lechii.

Lechia Gdańsk – Panathinaikos Ateny 2:0
B. Pawłowski 67', R. Janicki 73', S. Vranjes 77', M. Makuszewski 79'

Lechia: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković – Maciej Makuszewski (86' Przemysław Frankowski), Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Bartłomiej Pawłowski (80' Danijel Aleksić) – Piotr Wiśniewski (46' Piotr Grzelczak) – Zaur Sadajew (70' Adam Buksa).
Trener: Joaquim Machado

Panathinaikos: Stefanos Kotsolis (64' Alexandros Tampakis) - Panagiotis Spyropoulos (46' Kostas Triantafyllopoulos), Geogrios Koutroumpis (67' Christos Bourmpos), David Mendes da Silva (79' Spyridom Risvanis), Mariano Gonzalez - Marcus Berg (79' Maldin Ymerai), Zeca, Abdul Ajagun (61' Adamantios Chouchoumis), Christos Donis (46' Anastasios Lagos), Mladen Petric (66' Athanasios Ntinas) - Victor Klonaridis (46' Nikolaos Karglis).
Trener: Ioannis Anastasiou

Żółte kartki: Zaur Sadajew (Lechia), Jose Carlos Rodrigues Goncalves i Abdul Ajagun (Panathinaikos)
Czerwona kartka: Nikolaos Karelis (Panathinaikos)
(pd / lechia.gda.pl) 12 lipca 2014, 18:07

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.