Gliwice zdobyte!

1 sierpnia 2014

Lechia Gdańsk w pewny sposób pokonała Piasta Gliwice i wraca nad morze z trzema punktami na koncie.

Początek meczu zdecydowanie należał do Biało-Zielonych. To Lechia przetrzymywała piłkę i czekała na dogodny moment aby zadać cios rywalom. W 20 minucie po kapitalnym podaniu od Rafała Janickiego piłkę przyjął Piotr Wiśniewski i strzelił "czubem" w krótki róg bramki. W ten sposób "Wiśnia" wyprowadził Lechię na prowadzenie. Niestety brak koncentracji i fatalne ustawienie spowodowało, że już dwie minuty później Ruben Jurado zdobył bramkę wyrównującą dla Piasta. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego już się nie wydarzyło. W przerwie zmieniony został Bartłomiej Pawłowski, na boisku pojawił się Piotr Grzelczak. W 53 minucie do rzutu wolnego podszedł Piotr Wiśniewski. Zagrał piłkę w pole karne, ta leciała, leciała, leciała, skozłowała przed bramkarzem, minęła go i ostatecznie wpadła do siatki. W tak niecodzienny sposób swojego drugiego gola zdobył Piotr Wiśniewski. Później znów do głosu próbowali dojść gospodarze, lecz znów nic z tego nie wynikło. W 66 minucie padła kolejna bramka dla Lechii Gdańsk. "Wiśnia" zagrał prostopadłą piłkę do Zaura Sadajewa, ten był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Stojan Vranjes i po swojemu, pewnie zamienił go na bramkę. Było 3:1 dla Lechii. Później Piast próbował jeszcze coś zdziałać w ataku, lecz najlepszą sytuację świetnie wybronił Dariusz Trela. Maciej Makuszewski obejrzał niestety w tym czasie drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Wynik do końca nie uległ, jednak zmianie i to Lechia Gdańsk dzisiaj się cieszy.

Już za tydzień w niedzielę ważny mecz w Gdańsku. Biało-Zieloni podejmują Lecha Poznań. Nikogo nie może zabraknąć na stadionie.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (1:1)

Bramki: Jurado 22 - Wiśniewski 20, 53, Vranjes 66

Żółte kartki: Brożek, Horvath - Janicki, leković, Makuszewski (dwie, w konsekwencji czerwona)

Piast Gliwice: Cifuentes - Brożek, Polak, Horvath, Embuena, Klepczyński, Podgórski (74 Izvolt), Badia (68 Kędziora), Murawski, Jurado, Hanzel (54 Wilczek)

Lechia Gdańsk: Trela - Pietrowski, Janicki, Valente, Leković - Vranjes, Borysiuk - Makuszewski, Wisniewski (85 Możdżeń), Pawłowski (46 Grzelczak) - Sadajew
(rafz / lechia.gda.pl) 1 sierpnia 2014, 23:59