Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstyd, hańba, kompromitacja w Stalowej Woli

25 września 2014

To najdelikatniejsze słowa obrazujące katastrofę Lechii. Biało-Zieloni przegrali 1:2 ze Stalą Stalowa Wola i odpadli z Pucharu Polski.

Lecha na to spotkanie wyszła w mocnym składzie. W 38 minucie serca kibiców stanęły - Stal zdobyła bramkę po strzale Dawida Kałata. W 52 minucie było jeszcze gorzej - Tomasz Płonka strzelił gola na 2:0. Wówczas stało się jasne, że Lechia dołącza do kroniki "Kompromitacje XXI wieku". Jedynym zawodnikiem, który wyłamał się z dennej postawy drużyny był Piotr Grzelczak, który zdobył bramkę w 77 minucie.

STAL STALOWA WOLA - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:0)
BRAMKI: Kałat 38, Płonka 52 - Grzelczak 77
ŻÓŁTE KARTKI: Żmuda, Mikołajczak, Łanucha - Możdżeń, Makuszewski

STAL: 1. Tomasz Wietecha (B) (K), 2. Michał Mistrzyk, 3. Michał Czarny, 4. Krystian Wrona (70' 11. Adrian Bartkiewicz), 5. Przemysław Żmuda, 7. Mateusz Kantor, 16. Dawid Kałat, 18. Tomasz Płonka (72' 10. Damian Łanucha), 20. Radosław Mikołajczak, 21. Michał Bogacz, 22. Łukasz Sekulski (77' 9. Michał Michałek)

LECHIA: 24. Mateusz Bąk (B) (K), 16. Ariel Borysiuk, 20. Antonio Colak, 15. Adam Dźwigała, 9. Piotr Grzelczak, 2. Rafał Janicki, 33. Nikola Leković, 21. Stojan Vranjes (72' 17. Marcin Pietrowski), 32. Mateusz Możdżeń (68' 7. Danijel Aleksić), 19. Bartłomiej Pawłowski (55' 11. Maciej Makuszewski), 14. Piotr Wiśniewski
(rafz / lechia.pl) 25 września 2014, 15:51