Gdańsk: sobota, 4 lipca 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Pomoc dla Ilonki Cichej!

9 listopada 2014

Każdy kibic ma szansę pomóc Ilonie Cichej, ciężko chorej dziewczynie z Biało-Zielonym sercem.
Ilonka (19 l.) z Gdańska od dziecka cierpi na porażenie mózgowe, ma też mocno skrzywiony kręgosłup. Dziewczyna jest przykuta do łóżka. Jedyną szansą na poprawę jej sytuacji jest regularna rehabilitacja. Niestety, ta kosztuje nie mało.

Iloną opiekuje się jej starsza siostra, Agnieszka Cicha (32 l.). Obie mieszkają w kamienicy przy ul. Podmiejskiej. Rodzice Ilony sami chorują i nie są w stanie zająć się niepełnosprawną córeczką. Pani Agnieszka cały swój czas poświęca na opiekę nad siostrą. Stara się, by dziewczynka żyła jak najnormalniej. Niestety, nie jest to łatwe. Łączny zasiłek, jaki otrzymuje wynosi zaledwie 820 zł.
W przeszłości stan Ilonki był o wiele lepszy. Dziewczyna mogła siadać i samodzielnie poruszać się na wózku elektrycznym. Niestety, ze względu na nieudaną operację biodra, jej stan mocno się pogorszył.

- Ilona nie jest w stanie sama usiąść. Jedyną szansą na poprawę jej sytuacji jest ciągła rehabilitacja. Pani Agnieszki jednak na nią nie stać. Kobieta robi co może, by zebrać środki na ratunek siostry. – Zbieram plastikowe nakrętki, ale to tylko kropla w morzu potrzeb – mówi Pani Agnieszka. – Bardzo proszę o pomoc wszystkich ludzi o dobrym sercu. Największe postępy Ilonka czyni na turnusach rehabilitacyjnych, które trwają dwa tygodnie. Niestety, jeden taki wyjazd kosztuje niemal 5 tys. zł.

Ilonka, pomimo choroby, jest bardzo pogodną osobą. Dziewczyna jest wielkim kibicem Lechii Gdańsk. To nie wszystko! Sama chętnie uprawia sport, a konkretnie bocci, czyli grę, która polega na zbijaniu kul przeciwnika. Ilonka właśnie zajęła trzecie miejsce na turnieju w tej dyscyplinie.

Serdecznie prosimy ludzi dobrej woli o pomoc. Nie musicie mieć wiele na koncie bankowym, by przyczynić się do poprawy stanu dziewczynki. Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki. Jeżeli uzbieracie ich 50, prosimy o przyniesienie ich do redakcji Faktu w Gdańsku przy ul. Norwida 4. Osoby, które zechcą wesprzeć Ilonkę finansowo proszeni są z kolei o kontakt pod nr tel. 693 880 427. Przyda się każda złotówka. Wasza pomoc może wiele zmienić!

Wpłaty Prosimy dokonywać również na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Ilony Cichej"
Do wpłat Krajowych PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905
Do wpłat zagranicznych Swift: BPKOPLPW 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905


Więcej: https://zbieramyrazem.org/zbieramy-dla/43-fundacje-i-stowarzyszenia/49-siostrzana-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87.html
(rafz / lechia.gda.pl) 9 listopada 2014, 18:09
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.067