Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Zwycięstwo z Wisłą. Bramka Grzelczaka!

13 lutego 2015

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Lechia pokonała w Gdańsku Wisłę Kraków 1:0 (0:0). To pierwsza wygrana Biało-Zielonych u siebie nad "Białą Gwiazdą" od 30 lat.

Przed meczem Piotr Wiśniewski odebrał nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie Trojmiasto.pl, Ligowiec Roku 2014. Pomocnik Lechii zebrał największą liczbę głosów, które oddawali czytelnicy naszego portalu. Trofeum wręczyła Agnieszka Bomba, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl

W wyjściowej "11" gospodarzy znalazło się trzech nowych zawodników: Sebastian Mila, Jakub Wawrzyniak oraz Grzegorz Wojtkowiak. W ataku zagrał Austriak Kevin Friesenbichler.

Od początku inicjatywa należała do lechistów. W 18 minucie pierwszy celny strzał na bramkę Michała Buchalika po akcji z Milą oddał skrzydłowy Maciej Makuszewski. W 23. minucie po zagraniu Arkadiusza Głowackiego bliski szczęścia był Semir Stilic, ale nie zdołał dobrze przyjąć futbolówki.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej części meczu Biało-Zieloni mogli strzelić gola! Po wrzutce z prawego skrzydła Makuszewskiego Piotr Grzelczak przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale znakomicie interweniował Buchalik i po 45 minutach jest 0:0.

W 54 minucie po akcji prawym skrzydłem Makuszewski zagrał w pole karne do Wojtkowiaka. Obrońca wycofał piłkę, nie trafił w nią Friesenbichler, a zamykający atak Grzelczak uderzył prawą nogą po ziemi i było 1:0 dla Lechii!

Kilka minut później mogło być 2:0, jednak po zagraniu Grzelczaka obrońca "Białej Gwiazdy" Richard Guzmics uprzedził Friesenbichlera wybijając futbolówkę na rzut rożny.

W 74 minucie nastąpiła pierwsza zmiana w Lechii, Macieja Makuszewskiego zastąpił Bruno Nazario. Dwie minuty później na boisku pojawił się napastnik Antonio Colak zmieniając Friesenbichlera.

W 80 minucie Bruno przechwycił piłkę i zagrał do Colaka, ale ten okazał się gorszy w pojedynku ze środkowym defensorem Wisły Arkadiuszem Głowackim.

Minutę później groźnie było pod bramką Lechii. Po uderzeniu Brożka i rykoszecie futbolówka trafiła do Boguskiego, ale ten miał problemy z opanowaniem futbolówki i strzelił niecelnie.

W 87 minucie kontrę Biało-Zielonych wyprowadził Janicki odgrywając do Grzelczaka, ale jego strzał blokuje Głowacki. Minutę później Bougaidis trafił w słupek!

W 90 minucie Milę zastąpił brazylijski obrońca Gerson, dla którego to debiut w barwach Lechii. Opaskę kapitana przejął Wawrzyniak.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
P. Grzelczak 54'

Lechia: Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Makuszewski (74' Bruno Nazario), Możdżeń, Łukasik, Mila, Grzelczak - Friesenbichler (76' Colak).

Wisła: Buchalik - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga, Dudka (69' Stępiński) - Jankowski (62' Sarki), Stilić, Garguła (53' Boguski) - Brożek.

Sędzia główny: Szymon Marciniak.
Asystenci: Sokolnicki, Listkiewicz.
Żółte kartki: Grzelczak, Bruno Nazario - Garguła, Głowacki.
Widzów: 14 363
(pd / lechia.gda.pl) 13 lutego 2015, 21:17