Gdańsk: środa, 23 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Zapowiedź meczu z Górnikiem Zabrze

21 marca 2015

Przedstawiamy naszą zapowiedź sobotniego meczu Lechii z Górnikiem Zabrze.
Górnik Zabrze prezentuje inny styl gry niż Lechia Gdańsk. W meczach Zabrzan pada sporo bramek. Górnicy strzelają ich więcej, ale także więcej tracą - w ten sposób na wiosnę w spotkaniach z ich udziałem padło już 19 goli. Nie przeszkodził temu fakt, że z drużyny odszedł najlepszy strzelec - Mateusz Zachara. Wiosną jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Górnika jest doskonale w Gdańsku znany Rafał Kosznik, który zdobył już 4 bramki.

Lechia wiosną prezentuje przede wszystkim bardzo dobrą grę w obronie - w dotychczasowych 5 meczach Mateusz Bąk zaledwie raz wyciągał piłkę z siatki. Miało to miejsce w Chorzowie po fatalnym błędzie Bougaidisa, który sprokurował rzut karny. Biało-Zieloni odnieśli w tym roku 3 zwycięstwa - wszystkie po 1:0, lecz nie zaznali jeszcze goryczy porażki - w pozostałych dwóch spotkaniach był remis.W poprzedniej kolejce swoją pierwszą bramkę dla Lechii zdobył powołany do reprezentacji Sebastian Mila. Liczymy, że i tym razem gdańscy kadrowicze zaprezentują się z dobrej strony (poza Milą są to także: Rafał Janicki, Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak). Mecz z Górnikiem Zabrze nie będzie łatwy, lecz Biało-Zielonych z pewnością stać na zwycięstwo. Przypomnijmy, że w razie porażki, w związku z akcją #MyWierzymy Lechia zwróci kibicom pieniądze za bilety.

Górnik Zabrze, zespół z 5 miejsca Ekstraklasy, mający na koncie 35 punktów zdobył w tym sezonie 35 bramek i tyle samo stracił. Zabrzanie zanotowali 9 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek. Ich najlepsi strzelcy to Magiera, Madej i Kosznik - wszyscy czterokrotnie trafiali do bramki.

Lechia zajmuje aktualnie 8 miejsce w tabeli z 32 punktami na koncie. Biało-Zieloni zanotowali po 8 remisów, porażek i zwycięstw. 28 razy trafili do siatki i tyle samo razy futbolówkę z niej wyciągali. Najlepszymi strzelcami są Antonio Colak (7 bramek) i Piotr Wiśniewski (6 bramek).

Przewidywane składy obu drużyn:

Lechia: Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak - Borysiuk, Vranjes - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak

Górnik: Steinbors - Szeweluchin, Augustyn, Magiera - Kosznik, Iwan, Danch, Grendel, Madej, Gergel - Łuczak
(rafz / lechia.gda.pl) 21 marca 2015, 15:49
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.159