Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Oceny za mecz z Górnikiem Zabrze

25 marca 2015

Przedstawiamy nasze oceny piłkarzy Lechii za wygrany 1:0 mecz z Górnikiem Zabrze. Skala: szkolna 1-6.

Mateusz Bąk: 4 Naprawdę dobry mecz "Bączka". Wreszcie miał kilka okazji do wykazania się i nie zawiódł. W pierwszej połowie dobrze wyszedł z bramki i skrócił kąt Madejowi po nieporozumieniu Janickiego i Gersona. W drugiej części spotkania udanie obronił dobry strzał z dystansu, a także zdecydowanie trudniejszy - z bliska, w wykonaniu Rafała Kosznika.

Grzegorz Wojtkowiak: 4+ Zaczyna się już mówić, że to jeden z najlepszych zimowych transferów w Ekstraklasie i niewątpliwie coś w tym jest. W defensywie jest bezbłędny, w ataku zawsze wie co zrobić z piłką. W zasadzie nie mamy do czego się przyczepić.

Rafał Janicki: 4 Poza jednym nieporozumieniem z Gersonem na początku meczu, znów grał dobrze. Wyraźnie odżył po nieudanej jesieni, co nas bardzo cieszy. Nieprzypadkowo znów zaczyna się mówić o zainteresowaniu ze strony zagranicznych klubów.

Gerson: 4 Przyznamy szczerze, że to on jest dla nas największym pozytywnym zaskoczeniem. Gra bardzo pewnie i nie panikuje z piłką przy nodze. Tym razem w jednej sytuacji zabrakło porozumienia z Janickim, lecz w pozostałych sytuacjach udanie się zrehabilitował.

Jakub Wawrzyniak: 4+ Znów dobry występ "Wawrzyna". Bezbłędny w obronie, aktywny w ataku. Przy odrobinie szczęścia mógł zanotować piękną bramkę, lecz golkiper Górnika w porę się zorientował.

Ariel Borysiuk: 5 Zapewne niewielu docenia czarną robotę, która on wykonuje, ale bez Ariela Lechia nie wygrałaby z Górnikiem. Zanotował masę przechwytów, czystych odbiorów i celnych podań. Kto wie, może wkrótce do Gdańska będzie przychodziło pięć powołań do reprezentacji?

Stojan Vranjes: 3+ Stojan zagrał nieźle. Zanotował wiele udanych przechwytów i celnych podań do przodu. Jedyne czego zabrakło to nieco dokładności i uderzeń w światło bramki.

Maciej Makuszewski: 3 "Maku' był jak zwykle aktywny i sporo pracował. To on zaliczył asystę przy golu Colaka, ale takie sytuacje, jak w końcówce - trzeba obowiązkowo wykorzystywać.

Sebastian Mila: 4- Po dobrej pierwszej połowie liczyliśmy na więcej, lecz gra całego zespołu po przerwie była słabsza. "Roger" pokazywał się kolegom do gry i starał się być aktywny. Widać progres w jego grze.

Bruno Nazario: 2 W zasadzie poza pracą w defensywie ciężko o jakiekolwiek pozytywny w jego grze. Nie myśli co robi, gra bojaźliwie, wręcz irytuje swoimi zagraniami. Ciężko zrozumieć czemu wciąż gra w podstawowym składzie.

Antonio Colak: 3+ Znów strzelił gola na wagę zwycięstwa. Jak zwykle walczył o każdą piłkę i był aktywny. Jest, jednak jeden minus - nie wolno marnować takich sytuacji, jak ta po błędzie Augustyna.

Rezerwowi:

Piotr Grzelczak: 2+ Poza pomocą w defensywie nie wniósł nic do gry drużyny. Nie takiego Grzelczaka chcemy oglądać.

Kevin Friesenbichler: 1 Może lepiej będzie, jeśli nie napiszemy o jego grze nic. Dlaczego? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Piotr Wiśniewski: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.