Remis w meczu przyjaźni

17 maja 2015

Lechia zremisowała z Wisłą 2:2 po niesamowicie ciekawym meczu. Kibice nie mogli ani przez chwile narzekać na jakość spotkania.

Pierwsza połowa należała niezaprzeczalnie do Lechii. To Biało-Zieloni dyktowali warunki gry i w 37 minucie dopięli swego. Antonio Colak oddał strzał z bliska. Michał Buchalik go obronił, lecz wobec dobitki Macieja Makuszewskiego był bezradny. W drugiej połowie do głosu doszła Wisła. W 60 minucie niekryty Rafał Boguski oddal bardzo dobry strzał głową i skierował piłkę do bramki. 9 minut później Krakowianie przeprowadzili bajeczną akcje, która zakończyła się golem Barrientosa. W 73 minucie Sebastian Mila świetnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a w polu karnym odnalazł się Kevin Friesenbichler i doprowadził do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW 2:2 (1:0)
BRAMKI: Makuszewski 37, Friesenbichler 73 - Boguski 60, Barrientos 69
ŻÓŁTE KARTKI: Wojtkowiak - Dudka, Jović

LECHIA: 1. Łukasz Budziłek (B), 23. Grzegorz Wojtkowiak, 35. Gérson Guimares Ferreira Júnior, 16. Ariel Borysiuk, 3. Jakub Wawrzyniak, 11. Maciej Makuszewski, 8. Daniel Łukasik (82' 32. Mateusz Możdżeń), 21. Stojan Vranjes, 6. Sebastian Mila (K) (77' 14. Piotr Wiśniewski), 10. Bruno Nazario, 20. Antonio Colak (67' 29. Kevin Friesenbichler)

WISŁA: 22. Michał Buchalik (B), 20. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki (K), 4. Maciej Sadlok, 21. Łukasz Burliga, 5. Dariusz Dudka, 9. Rafał Boguski, 7. Maciej Jankowski, 18. Semir Stilić, 10. Łukasz Garguła (46' 8. Jean Barrientos), 23. Paweł Brożek
(rafz / lechia.gda.pl) 17 maja 2015, 23:46