Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Lechia Gdańsk - VfL Wolfsburg 1:1

12 lipca 2015

W meczu towarzyskim Lechia Gdańsk zremisowała na PGE Arenie z VfL Wolfsburg 1:1. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Chorwat Mario Maloca.

W Lechii od pierwszych minut spotkanie rozpoczęli m.in. Marko Marić, Jakub Wawrzyniak, Daniel Łukasik, Michał Mak i kapitan Sebastian Mila. Na rezerwie znaleźli się pozyskani w ostatnim tygodniu: Adam Chrzanowski, Lukas Haraslin i Mario Maloca.

W "11" rywali znaleźli się Marcel Schafer, Naldo, Aaron Hunt, Daniel Caligiuri i napastnik Bast Dost. Na ławce usiadł Polak Oskar Zawada. Przypomnijmy, że w Gdańsku brakowało kilku czołowych piłkarzy ekipy trenera Dietera Heckinga: Nicklas Bendtner, Ivan Perisić, Kevin de Bruyne i Adre Schuerrle

W 5. minucie dobrą akcje przeprowadzili gdańszczanie, z prawej strony zacentrował Michał Mak, jednak będącego w polu karnym Milę uprzedził obrońca Sebastian Jung. Sześć minut później po uderzeniu Holendra Basa Dosta bramkarza Lechiii ratuje słupek!

W 33 minucie po centrze Schafera futbolówki nie złapał Marić wybijając ją pod nogi Aarona Hunta, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce i goście objęli prowadzenie.

Biało-zieloni mogli odpowiedzieć błyskawicznie, aktywny w tym spotkaniu Adam Buksa zagrał do Bruno Nazario, który odegrał do Mili jednak ten w znakomitej sytuacji uderzył niecelnie.

W 40 minucie kapitan Lechii zagrał do Buksy, ale jego strzał nogą obronił bramkarz Koen Casteels i do przerwy lepsi jest ekipa "Wilków".

Po zmianie stron trener gdańszczan przeprowadził dwie zmiany. Boisko opuścili: Marić i Mila, a ich miejsce zajęli Podleśny i Wiśniewski. W Wolfsburgu pojawił się Zawada.

W 57 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adam Dźwigała, ale skutecznie interweniował Max Grun. Dwie minuty później mogło być 2:0, ale po główce Zawady futbolówka odbiła się od słupka.

W 61 minucie na boisko weszli: Haraslin, Maloca, a także powracający z wypożyczenia Bartłomiej Pawłowski. W 66 minucie uderzał Zawada, ale jego strzał zablokował Ariel Borysiuk.

W 80 minucie było 1:1!. Po centrze Piotra Wiśniewskiego z rzutu wolnego bramkę głową zdobył debiutujący w Lechii Chorwat Mario Maloca. Mimo prób ze strony obu zespołów wynik nie uległ już zmianie.

Lechia Gdańsk - VfL Wolfsburg 1:1 (0:1)
M. Maloca 80' - A. Hunt 33'

Lechia: Marko Marić (46' Damian Podleśny) - Grzegorz Wojtkowiak (72' Paweł Stolarski), Rafał Janicki (85' Tiago Valente), Adam Dźwigała (61' Mario Maloca), Jakub Wawrzyniak (72' Nikola Leković) - Michał Mak (61' Lukas Haraslin), Daniel Łukasik (72' Donatas Kazlauskas), Ariel Borysiuk, Bruno Nazario (85' Adam Chrzanowski) - Sebastian Mila (46' Piotr Wiśniewski) - Adam Buksa (61' Bartłomiej Pawłowski).

VfL: Koen Casteels (46' Max Gruen) - Sebastian Jung (46' Christian Traesch), Naldo (72' Amara Conde), Robin Ziegele (46' Oskar Zawada), Marcel Schaefer, Josuha Guilavogui, Aaron Hunt (46' Timm Klose), Daniel Caligiuri (81' Anton Donkor), Paul Seguin (72' Moritz Sprenger), Onel Hernandez (46' Xizhe Zhang), Bas Dost (46' Max Kruse).

Sędzia: Daniel Stefański.
(pd / lechia.gda.pl) 12 lipca 2015, 14:17
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.