Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Porażka w ostatnich sekundach

25 lipca 2015

W meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:2 (0:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył obrońca Rafał Janicki.

Nasza drużyna rozpoczęła w ustawieniu 1-4-5-1, a na środku obrony zadebiutował Mario Maloca. Na skrzydłach ustawieni byli: Adam Buksa i Maciej Makuszewski, a jako wysunięty napastnik zagrał Piotr Wiśniewski.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6 minucie mogli objąć prowadzenie, Szymon Pawłowski zagrał do Marcina Robaka, ale w sytuacji sam na sam lepszy od napastnika Lecha okazał się golkiper biało-zielonych Marko Marić!

Po utracie gola zaatakowali lechiści jednak najpierw strzał Buksy z dystansu minął bramkę Lecha, a w 13 minucie Wiśniewski trafił w boczną siatkę.

W 19 minucie było 1:0 dla Lecha. Przy wyprowadzeniu piłki fatalnie zachował się Maloca podając wprost do Darko Jevticia, który odegrał do Kaspera Hamalainena, a ten uderzeniem z 20. metrów nie dał szans bramkarzowi.

W 37 minucie po indywidualnej akcji niecelnie strzelał Wiśniewski. Odpowiedź rywali była natychmiastowa, po zagraniu Tomasza Kęziory groźnie strzelał Robak, ale ponownie skutecznie interweniował Marić. Dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania mógł być remis, ale po wrzutce Mili głową nad bramką strzelał Maloca i do przerwy lepsi są rywale.

Tuż po przerwie nastąpiła zmiana w napadzie Lechii, boisko opuścił Wiśniewski, a za niego wszedł debiutant Grzegorz Kuświk. W 52 minucie Mila zagrał z wolnego do Ariela Borysiuka, ale pomocnik gdańszczan uderzył nad bramką.

W 60 minucie plac gry opuścił Mila, a w jego miejsce wszedł Brazylijczyk Bruno Nazario. Kilka chwil później z wolnego centrował Daniel Łukasik, jednak głową obok strzelił Kuświk.

W 71 minucie z kłopotami uderzenie wprowadzonego z ławki rezerwowych Michała Maka obronił Jasmin Burić! Cztery minuty później biało-zieloni doprowadzają do remisu!. Po wrzutce Nazario z rzutu rożnego Buricia strzałem głową pokonał obrońca Rafał Janicki.

W 84 minucie bramce Lechii próbował zagrozić Barry Douglas, ale Marić pewnie wyłapał uderzenie szkockiego obrońcy. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry po akcji czwórki: Formella, Trałka, Thomalla, Robak ten ostatni zapewnił Lechowi wygraną.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
K. Hamalainen 19', M. Robak 90+1' - R. Janicki 75'

Lech: Burić - Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas - Pawłowski (69' Formella), Trałka, Dudka, Jevtić (62'Lovrencsics) - Hamalainen (74' Thomalla) - Robak.

Rezerwowi: Gostomski - Ceesay, Wilusz, Tetteh.

Lechia: Marić - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Makuszewski (68' Mak), Łukasik, Borysiuk, Buksa - Mila (60' Nazario) - Wiśniewski (46' Kuświk).

Rezerwowi: Budziłek, Stolarski, Dźwigała, Vranjes.

Sędziowie: Stefański (główny), Rostkowski, Boniek (liniowi).
Żółte kartki: Dudka, Lovrencsics (Lech) - Łukasik, Kuświk (Lechia) .
(rafz / lechia.gda.pl) 25 lipca 2015, 19:37
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.