Haraslin bohaterem Lechii

22 sierpnia 2015

W meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na PGE Arenie z Górnikiem Łęczna 3:1 (1:1). To pierwsze zwycięstwo biało-zielonych w lidze.

W siódmej minucie po niefortunnym zagraniu byłego gracza Lechii Kamila Poźniaka na czystą pozycję wyszedł napastnik Grzegorz Kuświk, którego poza polem karnym zatrzymał bramkarz Górnika Sergiusz Prusak, za co otrzymał czerwoną kartkę.

W doliczonym czasie gry po lobie Słowaka Lukasa Haraslina, piłki nie zdołali wybić obrońcy i bramkarz łęcznian i było 1:0 dla gdańszczan. Za chwilę był remis, a gola mocnym uderzeniem z woleja zdobył Grzegorza Piesio,

W 55. minucie lechiści wyszli na prowadzenie, złe wybicie piłki przez Rodicia wykorzystał Haraslin zdobywając swojego drugiego gola. W doliczonym czasie gry rezultat meczu strzałem z rzutu karnego ustalił Bośniak Stojan Vranjes.

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)
L. Haraslin 45',55', S. Vranjes 90' (k) - G. Piesio 45'

Lechia: Marić - Stolarski, Janicki (41' Vranjes), Maloca, Wawrzyniak - Makuszewski (46' Wiśniewski), Łukasik, Borysiuk, Mila, Haraslin (69' Nazario) - Kuświk.

Górnik: Prusak - Mierzejewski, Szmatiuk, Bozić, Leandro - Bonin, Tymiński, Nowak, Poźniak (10' Rodić), Piesio (83' Śpiączka) - Świerczok (61' Cernych).

Żółte kartki: Borysiuk, Kuświk, Mila - Mierzejewski, Cernych, Bozić.

Czerwona kartka: Prusak.
(pd / lechia.gda.pl) 22 sierpnia 2015, 21:43