Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Von Heesen uważa, że Lechia gra na 30%

2 października 2015

Cieszę się z wyniku 3:0, choć z perspektywy gry wydaje się on być nawet zbyt wysoki - mówił po wygranej nad Jagiellonią Białystok trener Lechii Gdańsk Thomas von Heesen.

Przed nami cały czas dużo pracy i musimy z każdym dniem starać się poprawiać naszą grę, a nie osiadać na laurach i wierzyć, że zrobiliśmy już wszystko. Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi i nasza forma to może 30 procent tego, na co naprawdę nas stać.

Po pierwszej połowie mogliśmy mówić o dużym szczęściu, że remisowaliśmy 0:0. Jagiellonia miała kilka okazji i mogła prowadzić 3:0. My z kolei byliśmy tylko obserwatorami i przyglądaliśmy się temu, co działo się na boisku.

W przerwie odwołałem się do mentalności moich piłkarzy i to pomogło. W drugiej połowie wyglądaliśmy już jak zespół mężczyzn, a nie juniorów. Po pierwszym golu grało nam się już zdecydowanie łatwiej i także lepiej nam się broniło, bo rywal zaczął grać długimi piłkami. My szybko zorientowaliśmy się w poczynaniach przeciwników i zaczęliśmy wykorzystywać luki pomiędzy ich formacjami. Były one spowodowane być może zmęczeniem graczy Jagiellonii, którzy grali swój mecz w poniedziałek