Gdańsk: czwartek, 19 kwietnia 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Kuba Wawrzyniak o byłym i przyszłym trenerze Lechii

12 stycznia 2016

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Jakub Wawrzyniak wypowiedział się m.in. odnośnie trenera von Heesena.
Jakub Wawrzyniak to podstawowy obrońca Lechii Gdańsk, a także reprezentant Polski.

Jesienią prowadziło Lechię trzech trenerów, jeden z nich – Thomas Von Heesen – miał w zwyczaju publicznie was krytykować. Podpisał tym na siebie wyrok?
Jakub Wawrzyniak:Trenera von Heesena nie ma już w klubie... Wie pan co? Brakuje mi wzajemnego szacunku ludzi pracujących w naszym środowisku. Nie chcę jednak wyjść na kogoś, kto krytykuje. To byłoby nieeleganckie, gdybym niemiło wypowiedział się o poprzednim trenerze. Dobijanie i wbijanie szpil w kogoś, gdy ten nawet nie może się obronić, nie ma sensu. Trener von Heesen miał swoją szansę. W opinii zarządu nie wykorzystał jej.

No, ale pana ambicja musiała zostać podrażniona, gdy trener odstawił pana od składu?
Jeżeli wraca się do klubu z reprezentacji po dobrym meczu z Islandią i nagle okazuje się, że nie ma dla mnie miejsce w „18” na spotkanie ligowe, to człowiek zaczyna się zastanawiać. To była dla mnie dziwna sytuacja. Nie chcę jednak w kółko wałkować tego tematu.

Nowym trenerem Lechii zostanie Piotr Nowak. Jak na tym wyjdzie Lechia?
Mam zasadę, o której jeszcze pan nie słyszał. Nie zabieram głosu w sprawie trenera, z którym pracuję. To nie jest moja rola. Śmieję się gdy ktoś mówi: „to jest dobry trener, a ten zły”. Bo co piłkarz ma odpowiedzieć na tak zadane pytanie? Jestem częścią klubu i muszę jak najszybciej dopasować się do filozofii nowego szkoleniowca. Im szybciej się tego nauczymy, tym szybciej osiągać będziemy dobre wyniki.

Cały wywiad
(maw / Przegląd Sportowy) 12 stycznia 2016, 10:15
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.047