Gdańsk: niedziela, 18 sierpnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Rada Nadzorcza Lechii bez przedstawiciela Lotosu

12 lutego 2016

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Lechii Gdańsk wybrało nową Radę Nadzorczą. To ona w piątek wskaże nowy zarząd klubu.
W porównaniu z poprzednią kadencją rada pracować będzie w zmniejszonym gronie. Poprzednio większościowy akcjonariusz zrobił ukłon w stronę sponsora strategicznego, powołując jego przedstawiciela na stanowisko wiceprzewodniczącego RN. Ponadto zgodził się, by mniejszościowy akcjonariusze zamiast jednego mieli dwóch swoich przedstawicieli w tym gremium. Teraz właśnie o te dwa miejsca rada została zmniejszona.

Miejsca w tym gremium zachowały osoby wskazane przez większościowego akcjonariusza: Agata Kowalska (była przewodniczącą RN), Franz Josef Wernze, Dariusz Kowalczyk, Łukasz Warczak (poprzednio członkowie RN). Natomiast z ramienia akcjonariuszy mniejszościowych ponownie mandat otrzymał Piotr Zejer (członek RN w poprzedniej kadencji).

Nowa rada pracować będzie w tym 5-osobowym składzie. Jak widać przewaga akcjonariusza większościowego na mniejszościowym wzrosła do 4:1. To na skutek zmniejszenia rady. Tym samym w tym gremium nie ma już Dariusza Krawczyka, w przeszłości m.in. byłego prezesa Lechii oraz Jowity Twardowskiej, przedstawiciela Grupy Lotos.

Kandydatami do 3-osobowego zarządu są: Adam Mandziara i Maciej Bałaziński (przedstawiciele większościowego akcjonariusza) oraz Kazimierz Konieczny (rekomendowany przez mniejszościowych akcjonariuszy).

Cały artykuł na Trojmiasto.pl
(maw / Trojmiasto.pl) 12 lutego 2016, 09:28
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026