Gdańsk: wtorek, 20 listopada 2018

Oceny piłkarzy Lechii za mecz z Podbeskidziem

14 lutego 2016

Przedstawiamy nasze oceny piłkarzy Lechii za wygrany 5:0 mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Skala: szkolna 1-6.
Marko Marić: 3 Gdybyśmy wiedzieli, że tak będzie wyglądał ten mecz, przynieślibyśmy mu hamak. Mógłby go sobie rozwiesić w bramce. Na początku meczu zdarzyło mu się wprawdzie złe wybicie, wprost pod nogi piłkarza Podbeskidzia, lecz w końcówce zaliczył dobrą interwencję przy strzale z bliska, więc wszystko wyszło na "0".

Rafał Janicki: 3 Ciężko było mu popełnić jakiś błąd, bo piłkarze Podbeskidzia prawie w ogóle nie atakowali. Zaliczył udany występ. Szkoda tylko żółtej kartki, która eliminuje go z gry w Kielcach.

Mario Maloca: 4 Podobnie jak Janicki nie miał zbyt wiele pracy w obronie. Nie dziwi nas, że z nudów postanowił podbiec do pola karnego Podbeskidzia, co mu się opłaciło, gdyż strzelił bramkę.

Jakub Wawrzyniak: 3 Co do gry obronnej, to wyglądało to identycznie jak w przypadku dwóch wymienionych wyżej kolegów. Jakub korzystał więc z okazji i podłączał się do akcji ofensywnych. W jego przypadku też szkoda żółtej kartki eliminującej go z meczu z Koroną.

Daniel Łukasik: 4 Był to z pewnością jego dobry występ. Przejmował piłkę w środku pola i rozpoczynał ataki Lechii. Gdyby Sławomir Peszko wykorzystał jego podanie, to miałby na koncie piękną asystę.

Milos Krasić: 5 Prawdziwe okazały się opinie, że Milos doszedł do formy. O ile w pierwszej połowie zdarzały mu się straty, to w drugiej było już ich mniej. Zapamiętamy go po tym meczu przede wszystkim z jego trafienia i asysty przy bramce Kuświka.

Lukas Haraslin: 4 Zaliczył udany mecz. Sam nie wpisał się na listę strzelców, ale asystował przy trafieniu Mario Malocy.

Sebastian Mila: 4+ To był taki Sebastian, jak w końcówce rundy jesiennej. Aktywny, pokazujący się do gry i kreatywny. Pewnie wykorzystał rzut karny strzelając swoją 50 bramkę w Ekstraklasie, a pierwszą w meczu domowym po powrocie do Lechii.

Sławomir Peszko: 4 Doczekał się wreszcie pierwszego gola w Biało-Zielonych barwach. Samo trafienie było dość zaskakujące, bo wydawało się, że po jego strzale głową piłka wyleci za boisko. Tymczasem ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Grzegorz Kuświk: 4 Wprawdzie nie miał wielu okazji bramkowych, lecz aktywnie walczył o piłki na połowie przeciwnika używając swoich warunków fizycznych. Jego gol był z gatunku "stadiony świata". Z przyjemnością ogląda się powtórki strzału w samo okienko.

Flavio Paixao: 3+ W pierwszej połowie nie był przesadnie aktywny. Mimo to zmarnował świetną okazję na wyprowadzenie Lechii na prowadzenie. W drugiej połowie było już lepiej, zanotował asystę przy golu Krasicia i sam starał się trafić. To mu się nie udało, lecz będziemy mieć z niego pożytek.

Rezerwowi:

Michał Mak: 3 Zmienił Lukasa Haraslina i nie wniósł do gry nic specjalnego. Biegał, starał się, ale brakowało konkretów w postaci np. ładnej akcji indywidualnej, czy strzałów na bramkę.

Adam Buksa: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Michał Chrapek: Grał zbyt krótko, aby go ocenić, lecz trzeba pamiętać o asyście przy bramce Sławomira Peszki.

Najlepszy piłkarz Lechii według lechia.gda.pl: Milos Krasić
(rafz / lechia.gda.pl) 14 lutego 2016, 16:42

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.