Gdańsk: niedziela, 17 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

S. Peszko: Chcę dobrze grać dla Lechii

14 lutego 2016

W sobotnim meczu debiutanckiego gola w barwach Lechii strzelił pomocnik Sławomir Peszko.
- Nie cieszyłem się za bardzo z gola. Może z tyłu głowy siedziało mi, że wciąż czekam, ale naprawdę nie traktowałem tego w sposób priorytetowy - nie ukrywał po spotkaniu Sławomir Peszko.

- Gdybym miał ciśnienie, to podszedłbym do karnego, którego ostatecznie wykonał Sebastian Mila. Statystyki są ważne, ale nie przyszedłem do Lechii, żeby zostać królem strzelców. Chcę po prostu dobrze dla niej grać.

- Drugą połowę rozegraliśmy perfekcyjnie. Podbeskidzie było bezradne. My wykazaliśmy cierpliwość, bo przed przerwą nie wszystko nam wychodziło. Wbrew pozorom bardzo spokojnie reagujemy na ten wynik.

- Oczywiście jest bardzo dobry, ale to było dopiero pierwszy mecz po przerwie. No i Podbeskidzie grało przez długi czas w dziewiątkę. Nie przypominam sobie, żebym wcześniej wystąpił w meczu, w którym przeciwnik grał całą połowę w dziewięciu. To daje ogromną przewagę. Już przy 4:0 była pełna swoboda. Nie chcieliśmy w ogóle odpuszczać. Graliśmy do samego końca. Stąd mój gol w końcówce
- dodaje zawodnik.

Z Podbeskidziem Lechia zagrała ustawieniem 1-3-5-2. - Nowa taktyka daje mi więcej luzu w ofensywie, ale to nie tak, że teraz jedynie atakuję. Muszę też wracać pod własne pole karne. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu, gdy graliśmy jedenastu na jedenastu, było ważnym przetarciem. Jak przyspieszaliśmy akcję, to robiły się wolne strefy. Fajną rolę w tym wszystkim odegrał Milos Krasić, który występuje na nowej pozycji. Generalnie uważam, że coraz lepiej rozumiemy się jako drużyna. Dzięki temu skupiamy się na wspólnym celu - przyznaje na koniec Peszko.
(pd / lechia.gda.pl) 14 lutego 2016, 20:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.071