Gdańsk: niedziela, 16 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

B. Kaczmarek: Piłkarze Górnika byli jak statyści

14 marca 2016

Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek przyznał, iż przy tak grającym rywalu jak Górnik lechiści winni strzelić przynajmniej jedną bramkę więcej.
Jest pan w stanie racjonalnie wytłumaczyć to co stało się w meczu Górnika z Lechią?
Bogusław Kaczmarek: Najłatwiej powiedzieć, że w tym tkwi całe piękno piłki, że czasami zdarzają się w tej grze sytuacje, które trudno sensownie wyjaśnić. To co się stało w Zabrzu było tego przykładem. Lechia od samego początku dyktowała warunki, była lepiej zorganizowana, jej zawodników słuchała się piłka, a oni potrafili z nią rozmawiać. Z kolei Górnik przez całe spotkanie miał ogromne problemy z przekroczeniem linii środkowej, nie był w stanie wymienić trzech podań, oddał pół strzału na bramkę, a mimo tego zremisował mecz! Podczas mojej wieloletniej działalności w futbolu przeżyłem różne rzeczy, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. To się wymyka jakimkolwiek kanonom sztuki piłkarskiej. Jednak jak w każdej sytuacji nie ma dymu bez ognia.

No właśnie, to kto w Lechii zaprószył ten ogień?
- Przede wszystkim jak ma się tyle świetnych okazji do zdobycia bramki to trzeba ich zdobyć więcej niż jedną. Bardzo szkoda sytuacji jaką w pierwszej połowie zmarnował Grzegorz Kuświk. Jakby przed strzałem popatrzył i użył bardziej wyobraźni niż siły, to Lechia pewnie wygrałaby ten mecz. Można było również dobić rywala w końcówce, już przy stanie 1:1, kiedy piłkarze Górnika wręcz słaniali się na nogach i jak statyści przyglądali się kolejnym akcjom gdańskiego zespołu. Nie wiem jakim cudem Kasprzik odbił strzał Flavio Paixao na poprzeczkę.

Trener Nowak po meczu miał pretensje do swoich zawodników, że w końcówce zagrali zbyt naiwnie i nonszalancko.
- Widząc jak fatalnie spisuje się rywal, który na dodatek grał w "10", chyba rzeczywiście poczuli się zbyt pewnie. Uznali, że w tym meczu żadna krzywda już im się stać nie może. Najlepszym podsumowaniem poziomu prezentowanego przez piłkarzy z Zabrza był fakt, że kogut - wręczany przez słynnego kibica Górnika najlepszemu zawodnikowi danego meczu - powędrował w ręce trenera Jana Żurka. Szczerze mówiąc współczuję niemal już 40-letniemu Radkowi Sobolewskiemu, który uwija się jak w ukropie, walczy, szarpie, ale w tak słabym zespole nie grał chyba jeszcze nigdy w życiu.

Cały wywiad na Sport.pl
(maw / Sport.pl) 14 marca 2016, 19:42
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.154