Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Oceny za mecz z Górnikiem Zabrze

15 marca 2016

Przedstawiamy oceny piłkarzy Lechii za zremisowany 1:1 mecz z Górnikiem Zabrze. Skala szkolna: 1-6.

Vanja Milinković-Savić: 3 Przy bramce był bez szans. Nie miał za wiele roboty w pozostałej części meczu, a to co należało wyłapał.

Rafał Janicki: 3+ Rafał rozegrał naprawdę dobry mecz. Był pewny i wygrywał pojedynki. Do niego nie można mieć pretensji o nic.

Mario Maloca: 3 Przez 99% meczu grał perfekcyjnie. Należały mu się tylko pochwały, lecz w 88 minucie zwyczajnie zawalił krycie i przez to Lechia nie wygrała meczu.

Jakub Wawrzyniak: 4 Spodziewamy się niebawem zobaczyć go na liście powołanych do reprezentacji. W Zabrzu po raz kolejny zagrał po profesorsku.

Paweł Stolarski: 3 Tym razem częściej musiał się wracać do obrony. Nie miał takiej swobody w ofensywie, jak w poprzednim spotkaniu.

Aleksandar Kovacević: 4 Pamiętacie jeszcze o Borysiuku? Nie? To własnie przez tego zawodnika. Aleksandar udowadnia, że jest jego "kopią" i idealnie wykonuje to wszystko, co do tej pory robił Ariel. Do tego w Zabrzu zdobył piękną bramkę zza pola karnego.

Michał Chrapek: 4+ Jesteśmy pod wrażeniem jego formy. Stał się prawdziwym liderem Lechii. Był to drugi mecz z rzędu, gdy grał świetnie i zaliczył asystę.

Milos Krasić: 3 W pierwszej połowie grał nieźle. Był aktywny i pokazywał się do gry. Po przerwie było nieco gorzej i dlatego został zmieniony.

Lukas Haraslin: 3+ Szczerze mówiąc, byliśmy zaskoczeni tym, że opuścił boisko w przerwie. Wydawało nam się, że był jednym z lepszych na boisku.

Grzegorz Kuświk: 3 Nie można odmówić mu ambicji, ale musimy go zganić za zmarnowaną sytuację w pierwszej połowie. Szkoda, bo wówczas mecz ułożyłby się kompletnie inaczej.

Flavio Paixao: 2+ To zwyczajnie nie był jego dobry mecz. W końcówce zmarnował okazję, a mógł dać Lechii zwycięską bramkę.

Rezerwowi:

Michał Mak: 3 On także potrafi "wykartkować" przeciwnika. Za to należy mu się pochwała. Poza tym starał się być aktywny, lecz mało z tego wynikło.

Sławomir Peszko: 2 Poza kilkoma momentami był kompletnie niewidoczny. Sławkowi radzimy wziąć się w garść, gdyż walczy o wyjazd na Euro 2016.

Sebastian Mila: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.