Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Rumuński klub domaga się pieniędzy od Lechii

21 kwietnia 2016

Portal Onet informuje, że Petrolul Ploiesti czeka na pieniądze za Gersona - brazylijskiego obrońcę, obecnie zawodnika Lechii Gdańsk.
Rumuni uważają, że polski klub nie wywiązał się w całości z zobowiązań finansowych, płacąc za ten transfer jedynie austriackiemu Kapfenberger SV.

Gerson zamienił Petrolul Ploiesti na Lechię w lutym 2015 roku, a gdańszczanie zapłacili za niego 250 tysięcy euro. Cała suma wpłynęła na konto austriackiego klubu, bo w Rumunii grał tylko na zasadzie wypożyczenia. Jak informuje dziennik "Ziarul Prahova", klub z Ploiesti domaga się od Lechii 100 tysięcy euro i nawet wygrał proces w tej sprawie. Niestety nie napisano, przeciwko komu.

Rumuni agrumentują, że sytuacja własnościowa piłkarza nie była taka oczywista, niejako podważając w ten sposób, że prawa do niego miał w całości Kapfenberger SV.

Jak podkreśla rumuńska gazeta, polski klub nie wygląda, jakby się kwapił z zapłatą wspomnianych 100 tysięcy euro na kontu Petrolul.

Sytuacja wydaje się dziwna, jeśli jednak inne instytucje na czele z FIFA uznają rację Rumunów, Petrolul może domagać się światowych władz piłkarskich zawieszenia zawodnika.

Cały artykuł
(maw / Onet) 21 kwietnia 2016, 16:04
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.119