Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Chcemy więcej wysp Lechii we Wrzeszczu

21 kwietnia 2016

Na jednym fanpage`u Lechii Gdańsk powstała inicjatywa pod hasłem "Chcemy więcej wysp Lechii Gdańsk na terenie Wrzeszcza".
Oto treść odezwy (pisownia oryginalna):

Drodzy kibice Lechii Gdańsk! Niebawem napiszemy petycję!

Od 2011 roku mamy nowy wspaniały stadion w Gdańsku - Letnicy. Mamy także wspaniałą drużynę, która na tym stadionie rozgrywa swoje ekstraklasowe spotkania. I co najważniejsze! Mamy wspaniałych kibiców, którzy w sporej grupie na każdym meczu wspierają kapitalnym dopingiem naszych zawodników. Ale niestety od jakiegoś czasu kibiców tych bywa na meczach Lechii co raz mniej... Nie jest to spowodowane postawą naszej drużyny, ponieważ od trzech lat walczymy w górnej ósemce o najwyższe cele. Nie jest też powodem minimalne podwyższenie cen biletów, czy pogoda. Tak wynika z sondy, jaką jakiś czas temu przeprowadziliśmy.

Powodem co raz niższej frekwencji na stadionie Energa Gdańsk są między innymi utrudnienia w zakupie biletów. Jednym z powodów jest od zeszłego roku podjęcie decyzji likwidacji najważniejszego oficjalnego punktu Lechii Gdańsk, jakim była wyspa Lechii, mieszcząca się w Galerii Bałtyckiej na terenie dzielnicy ''Wrzeszcz''. Punkt przestał działać w sierpniu 2015 roku.

Dodać trzeba także, że to kolejny zamknięty punkt dystrybucji biletów w Gdańsk. Wcześniej zlikwidowano też Wyspę w Galerii Auchan. Decyzje te podjęła dyrektor ds. komunikacji, promocji i CSR Agnieszka Weissgerber.
Co ciekawe krótko potem na wniosek kibiców Lechii została zwolniona z klubu.
W decyzji tej nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dzielnica Wrzeszcz jest największą taką dzielnicą w Gdańsku!

Posiadającą największą liczbę mieszkańców. Liczba ta wynosi nieco ponad 51.000. A co za tym idzie posiada najwięcej fanów drużyny Biało-Zielonych. Tak wynika ze statystyk, jakie podano nam w siedzibie klubu.

Kolejną rzeczą, która dziwi w tej sprawie jest fakt, że punkt znajdował się w Galerii Bałtyckiej, największej Galerii handlowej w Gdańsku, oraz w miejscu, gdzie co dziennie przewija się tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Podsumowując:
Według nas jest to fatalna decyzja względem frekwencji na stadionie Energa Gdańsk, oraz uderza w kibiców Lechii
mieszkających nieopodal Galerii Bałtyckiej i w samym Wrzeszczu,oraz okolicach. Uderza w kibiców mających spore problemy z dojazdem do oddalonych o kilkanaście kilometrów innych punktów sprzedaży biletów i akcesoriów klubowych.

Prawda, że istnieje możliwość zakupu przez internet. Ale każdy fan Lechii wie, że z tym bywa różnie, ponieważ bardzo często siadają serwery i biletu zwyczajnie zakupić się nie da. Zdarza się też, że duża ilość ludzi, która podejmie decyzje o zakupie biletu na krótko przed meczem, może nie posiadać dostępu do internetu. A także sami przyjezdni, turyści, czy fani Lechii z dalekich miejscowości przebywający w Galerii Bałtyckiej, lub samym Wrzeszczu, chcący zakupić bilet nie mają po prostu gdzie ich zakupić.

Problem dla wielu wygląda błaho, ale uwierzcie wcale nie jest to jakaś mała niedogodność a wielkie utrudnienie. Tym bardziej, że od 2015 roku mimo dobrej gry Lechii frekwencja na stadionie stale spada, co za tym idzie dochód z dnia meczowego dla klubu. No i tak bardzo ważny dla Lechii wizerunek marketingowy leci w dół!

Władze od tego czasu milczą. A przecież dobro kibica jest najważniejsze, kasa musi się zgadzać a dziesiątki tysięcy fanów wspierać piłkarzy i klub na każdym meczu! Dlatego udostępniajcie gdzie tylko się da, klub musi nas wysłuchać i znów umożliwić nam łatwiejszy dostęp dla mieszkańców Wrzeszcza i okolic do biletów i samych meczów Lechii Gdańsk! Zbudujmy razem taką frekwencję, abyśmy nie mówili, że 20.000 kibiców na meczu o ósemkę z Ruchem to rekordu tego roku!

Pozdro L.G.

Źródło
(maw / lechia.gda.pl) 21 kwietnia 2016, 22:35
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.066