Gdańsk: poniedziałek, 21 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Wisła chce Wolskiego, Lechia również

17 maja 2016

W poniedziałek wieczorem ciągle nie było wiadomo, gdzie będzie grał pomocnik Wisły. Fiorentina długo zwlekała z odpowiedzią.
To, że w miniony weekend zakończył się sezon w ekstraklasie, nie oznacza, że brakuje emocji z nią związanych. W przypadku Wisły podstawowym pytaniem, które od kilku dni rozgrzewa do czerwoności kibiców, jest czy w zespole „Białej Gwiazdy” zostanie Rafał Wolski? Wczoraj do momentu zamknięcia tego numeru gazety nie poznaliśmy odpowiedzi na to pytanie.

Przypomnijmy fakty - Rafał Wolski trafił do Wisły pod koniec lutego i już wtedy wiadomo było, że jeśli krakowski klub będzie chciał go wykupić z Fiorentiny, „Biała Gwiazda” będzie musiała zapłacić pół miliona euro.

Ta kwota gwarantowała jej jednocześnie prawo pierwokupu zawodnika. Do 15 maja Wisła miała dać Włochom odpowiedź, czy chce wykupić Wolskiego, czy nie. Wydawało się, że ta data oznaczać będzie również, że właśnie wtedy wszystko będzie już jasne. A jednak okazało się inaczej.

Problemem przy transferze Wolskiego jest wspomniane pół miliona euro. Krakowski klub szukał inwestora, który zgodziłby się partycypować w wykupieniu Wolskiego z Fiorentiny. I wydawało się, że taką osobę udało się znaleźć. Ostatecznie jednak sprawa rozbiła się o procenty, a dokładnie zapis, który regulowałby podział ewentualnych zysków przy kolejnym transferze.

Wisła, mimo że inwestor się wycofał, podjęła rozmowy z Włochami, żeby jednak Wolskiego wykupić. Podjęcie rozmów oznaczało jednocześnie, że chciała nieco zmienić warunki, na jakich piłkarz miałby w Krakowie grać dalej. Działacze Fiorentiny mieli się zastanowić i dać odpowiedź, czy przystają na propozycję krakowian. Wczoraj do późnego wieczora nie było wiadomo, jak zakończą się negocjacje.

Jest jeszcze jeden element całej układanki w sprawie Wolskiego. Piłkarz ponoć chce zostać w Wiśle - choć pytań dziennikarzy o swoją przyszłość nie tylko w Krakowie, ale w ogóle, unikał ostatnio jak ognia - ale chętnych na jego usługi nie brakuje. Również w Polsce.
Najkonkretniejsza ponoć w staraniach o piłkarza jest prócz „Białej Gwiazdy” Lechia Gdańsk. Nie trzeba dodawać,że „biało-zieloni” kuszą Wolskiego wyższymi niż w Krakowie zarobkami.

Pozostaje jednak pytanie, czy zawodnik znowu będzie chciał zmieniać klub. Niedawno wspominał, że zależy mu na stabilizacji, a w Wiśle odzyskał szybko wysoką formę i radość z gry. Czas pokaże, jak zakończy się ta sprawa. Odpowiedź na pytanie, gdzie będzie grał Rafał Wolski w nowym sezonie, poznamy już wkrótce.

źródło: dziennikpolski24.pl
(maw / lechia.gda.pl) 17 maja 2016, 10:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.055