Gdańsk: wtorek, 25 czerwca 2019

Polska wygrywa z Irlandią Północną!

12 czerwca 2016

Biało-Czerwoni wygrali inauguracyjny mecz Euro 2016! Występ zaliczył Sławomir Peszko.
Pierwsza polowa rozpoczęła się nieźle i już w 8 minucie Milik stanął przed szansą, ale nie trafił w piłkę prawą nogą. Irlandczycy od początku nie mieli nic do powiedzenia w tym meczu. Wciąż brakowało jednak ukoronowania przewagi Polaków w postaci bramki. Niewiele wynikało także z rzutów rożnych.

W 31 minucie Polacy mieli kapitalną okazję. Piszczek podał po ziemi do Milika, ten ograł obrońcę i był oko w oko z bramkarzem. Niestety zdecydował się na mocne uderzenie, zamiast na strzał po ziemi. Piłka wylądowała w trybunach. 8 minut później sędzia nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Polski po zagraniu ręką Lafferty'ego. Jeszcze w tej samej akcji uderzał Kapustka, leczu cudem obronił bramkarz Irlandczyków.

Później Biało-Czerwoni mogli jeszcze zdobyć bramkę po rzucie rożnym, ale po wielkim zamieszaniu nikt tego nie zdołał dokonać. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Drugą część meczu Polska rozpoczęła kapitalnie. Mączyński dograł do Błaszczykowskiego, ten podał do Milika, a Arek nie dal szans bramkarzowi! Było 1:0, a polscy kibice oszaleli z radości. Później chwilowo zrobiło się nerwowo, ale Biało-Czerwoni opanowali sytuację.

W 68 minucie dobrą sytuację miał Jakub Błaszczykowski, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. 3 minuty później było gorąco, gdyż po stracie Krychowiaka, sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Washingoton. Na szczęście polski golkiper nie dał się pokonać. W 80 minucie na boisku pojawił się kontuzjowany ostatnio Grosicki. 8 minut później Polacy mogli prowadzić 2:0, lecz po kapitalnym strzale Krychowiaka zza pola karnego futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Chwilę po tym na placu gry zameldował się Lechista - Sławomir Peszko. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Polacy wygrali inauguracyjny mecz z Irlandią Północną!

Polska - Irlandia Północna 1:0 (0:0)
Bramki: Milik 50
Żółte kartki: Kapustka, Piszczek - Cathcart

Polska: Szczęsny - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski (80 Grosicki), Krychowiak, Mączyński (78 Jodłowiec), Kapustka (88 Peszko) - Lewandowski, Milik

Irlandia Północna: McGovern - McLaughlin, Cathcart, Evans, McAuley - Baird (77 Ward)