Gdańsk: poniedziałek, 21 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Nowak: Gra w rezerwach nie jest wyzwaniem

21 czerwca 2016

Trener Lechii Piotr Nowak wypowiedział szerzej dlaczego klub postanowił zlikwidować drużynę rezerw
- Pojawiły się różne głosy o słuszności tej decyzji. Prawda jest taka, że gra w III-ligowych rezerwach dla piłkarzy, którzy nie mieścili się w pierwszym składzie, nie była żadnym wyzwaniem. Razem ze Sławkiem Wojciechowskim, Jarosławem Bieniukiem [pełnomocnik zarządu ds. sportowych] oraz prezesem Mandziarą doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie jeśli skupimy się na Centralnej Lidze Juniorów. Chcemy wygrać te rozgrywki. Jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo. Byłby to duży prestiż dla klubu i potwierdzenie sensu pracy z młodzieżą.

Młodzi piłkarze byli przerzucani z jednej drużyny do drugiej. Nie było ciągłości w szkoleniu. Inaczej: dany zawodnik trenuje z nami, nie załapuje się do kadry meczowej, jedzie na mecz z drużyną rezerw i ten zespół przegrywa 0:3, czy 0:4. Patrząc ze szkoleniowego punktu widzenia nic to nie daje. Padał argument: „Ok, ale Barcelona czy inne zespoły mają swoje rezerwy”. Tyle że oni mają filie, które grają w II lidze. Gdyby nasze rezerwy grały w II lidze polskiej to miałoby to sens. Gra w III, czy IV lidze to za duży rozrzut. Wolę żeby młodzi piłkarze trenowali z nami.


Cały artykuł
(raz / Przegląd Sportowy) 21 czerwca 2016, 08:28
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.077