Zwycięstwo z Drutex-Bytovią. Gol Wolskiego

9 lipca 2016

W ostatnim sparingu przed inauguracją Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała w Gniewinie pierwszoligową Drutex-Bytovię Bytów 2:1 (2:1).

Mecz lepiej rozpoczęli gdańszczanie obejmując prowadzenie w 8. minucie, gdy po faulu na Rafale Wolskim skutecznym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z 35. metrów popisał się Serb Milos Krasić.

Kilkanaście minut później po indywidualnej akcji do siatki trafił napastnik rywali Mateusz Klichowicz i było 1:1. W 30. minucie było 2:1 dla Lechii, po faulu na Michale Chrapku, rzut wolny skutecznie egzekwował Wolski, dla którego to pierwsza bramka dla naszej drużyny.

Bytowianie prowadzeni przez Tomasza Kafarskiego jeszcze w pierwszej części meczu mogli wyrównać, ale najpierw Janusz Surdykowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, a następnie niecelnie uderzał Artur Formela.

W drugiej połowie mimo okazji z obu stron rezultat nie uległ już zmianie. W piątek o godzinie 18:00 na stadionie w Płocku Lechia zainauguruje rozgrywki Ekstraklasy, a jej rywalem będzie miejscowa Wisła.

Lechia Gdańsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (2:1)
M. Krasić 8', R. Wolski 30' - M. Klichowicz 19'

Lechia: Milinković-Savić (61' Podleśny) - Janicki, Maloca, Wojtkowiak (61' Chrzanowski) - Stolarski, Gamakow (61' Makowski), Chrapek (61' Kovacević), Krasić (61' Letniowski), Wolski (61' Kobylański), Pawłowski (61' Kałahur) - Buksa.

Drutex-Bytovia: Bieszczad (46' Oszmaniec) - Opałacz (81' Kaba), Wróbel (78' P. Wolski), Kamiński (46' Cieślik), J.Bąk (46' Wilczyński) - Poczobut (46' Rzuchowski), Formela, Cseh, Serafin (46' Mandrysz) - Surdykowski (70' Lachowicz), Klichowicz (61' Wacławczyk)
(pd / lechia.pl) 9 lipca 2016, 20:55