Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Lechia grała w przewadzie i ledwie wygrała

25 lipca 2016

Lechia Gdańsk odniosła pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie ekstraklasy. Biało-Zieloni pokonali Górnika Łęczna 2:1.

Biało-Zieloni od 7 minucie grali w przewadze jednego zawodnika, kiedy to Sasin otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Gamakowie. W pierwszej połowie lechiści mieli druzgocącą przewagę, ale zdobyli tylko jedną bramkę po strzale Milosa Krasicia.

Tuż po przerwie strzał na bramkę oddałe Bonin i przy interwencji źle zachował się bramkarz Lechii Vanja Milinković. Odpowiedź Biało-Zielonych była natychmiastowa. Po dograniu Wawrzyniaka swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Grzegorz Kuświk. Napastnik Lechii kilka munt później mógł podwyższyć wynik, ale po jego strzale głową piłka odbiła się od słupka.

Końcowe minuty to ataki gospodarzy, którzy mieli kilka sytuacji na doprowadzenie do wyrównania. Lechia odetchęła z ulgą i zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w sezonie 2016/17. Przed gdańszczanami teraz pierwszy mecz na własnym stadionie. W sobotę podejmą Wisłę Kraków.

GÓRNIK ŁĘCZNA - LECHIA GDAŃSK 1:2 (0:1)
Bonin 54 - Krasić 28, Kuświk 56

Górnik Ł.: 79. Sergiusz Prusak - 6. Paweł Sasin, 17. Radosław Pruchnik, 23. Maciej Szmatiuk, 2. Leândro - 15. Grzegorz Bonin, 25. Szymon Drewniak, 5. Łukasz Tymiński (75, 9. Piotr Grzelczak), 7. Dragomir Vukobratović, 8. Grzegorz Piesio (59, 18. Bartosz Śpiączka) - 45. Przemysław Pitry (13, 93. Łukasz Bogusławski).

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić - 35. Gérson, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flávio Paixão, 20. Michał Chrapek, 38. Milen Gamakow (53, 19. Marco Paixão), 7. Miloš Krasić (46, 4. Aleksandar Kovačević), 27. Rafał Wolski, 21. Sławomir Peszko - 11. Grzegorz Kuświk (72, 41. Paweł Stolarski).

żółte kartki: Leândro, Prusak - Gamakow, Kuświk, Chrapek, Wolski.
czerwona kartka: Paweł Sasin (7. minuta, Górnik, za brutalny faul).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 3574.
(raz / lechia.gda.pl) 25 lipca 2016, 19:56