Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Lidera mamy, Białystok pokonany!

21 sierpnia 2016

W wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok Lechia wygrała 1:0. Zywcięską bramkę zdobył Aleksandar Kovačević. Trzy zdobyte punkty pozwoliły Biało-Zielonym zasiąść na fotelu lidera Ekstraklasy.

Mecz zaczął się dość sennie i przez dłuższy czas żadna ze stron nie była w stanie przejąć inicjatywy. Dopiero w 25 minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym Jagiellonii minimalnie niecelny strzał oddał Frankowski. Była to najlepsza sytuacja w pierwszej połowie, w której powiedzmy sobie jasno, Biało-Zieloni grali słabo.

Druga połowa rozpoczęła się znów źle ze strony Lechistów. Cernych znalazł się w dobrej sytuacji ale dobrze wyszedł z bramki Damian Podleśny. Chwilę później byliśmy świadkami spornej sytuacji między Janickim i Wasilukiem. Zakończyło się to "dyskusją w większym gronie" z udziałem m.in. Michała Probierza.

Później brakowało emocji, ale w 63 minucie Aleksandar Kovacević je zapewnił. Kapitalnie uderzył z dystansu i wyprowadził Lechię na prowadzenie i pozycję lidera Ekstraklasy! Do końca meczu tylko raz Podleśny dobrze obronił uderzenie Vassilieva. Biało-Zieloni wygrali 1:0!

Jagiellonia Białystok 0-1 Lechia Gdańsk
Aleksandar Kovačević 63

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga (73, 18. Maciej Górski), 20. Dawid Szymonowicz, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 22. Rafał Grzyb (83, 11. Karol Mackiewicz), 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 7. Dmytro Chomczenowśkyj (73, 23. Damian Szymański) - 10. Fedor Černych.

Lechia: 77. Damian Podleśny - 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 41. Paweł Stolarski (79, 13. Bartłomiej Pawłowski), 4. Aleksandar Kovačević, 20. Michał Chrapek, 7. Miloš Krasić, 27. Rafał Wolski (71, 23. Grzegorz Wojtkowiak), 28. Flávio Paixão - 11. Grzegorz Kuświk (74, 19. Marco Paixão).

żółte kartki: Tomasik, Černych, Mackiewicz - Janicki, Stolarski, Kovačević, Maloča.
(raz / lechia.gda.pl) 21 sierpnia 2016, 20:27
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.