Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Twierdza Gdańsk padła

28 sierpnia 2016

Biało-Zieloni ulegli na własnym stadionie Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:2.

Lechia weszła w mecz dobrze i już w 5 minucie przeprowadziła dobrą akcję, ale dośrodkowanie Flavio było za słabe. Chwilę później Wolski uderzał z rzutu wolnego, lecz dobrze obronił Pilarz. W 11 minucie Pawłowski przeprowadził cudowną akcję na skrzydle i dobrze dograł do Wolskiego. Ten niestety zmarnował świetną okazję. W tej akcji Bartek doznał kontuzji i zmienił go Paweł Stolarski.

Goście nie byli w stanie zagrozić bramce Lechii. Ich pierwsza groźna sytuacja została stworzona przez Damiana Podleśnego, który źle przyjął piłkę, ale ostatecznie zdołał ją wybić. Chwilę później dobrze obronił strzał jednego z piłkarzy Termaliki. Niestety w kolejnej sytuacji zachował się źle i po strzale Gutkovskisa piłka przeleciała mu między nogami i było 1:0 dla Termaliki. Kapitalną okazję do wyrównania zmarnował w 45 minucie Paweł Stolarski. Z niewiadomych powodów nie podał do Flavio, który miał przed sobą pustą bramkę i próbował strzelać sam.

Już na początku drugiej połowy świetną okazję po dobrym podaniu Krasicia miał Stolarski, ale niestety uderzył wprost w Pilarza. Lechiści cały czas mocno napierali. W 55 minucie Podleśny znów źle przyjął piłkę i było blisko utraty bramki. W dalszej części meczu to wciąż Lechiści napierali, ale ciężko było przebić się przez mur obronny Niecieczan. Ci z kolei przeprowadzili dobrą akcję w 80 minucie i Lechię uratowała poprzeczka. Niestety w myśl zasady „co się odwlecze, to nie uciecze” w 82 minucie Gutkovskis po rajdzie przez pół boiska pokonał Damiana Podleśnego. 3 minuty później Marco Paixao po dobrym dośrodkowaniu uderzył głową wprost w Pilarza.

W 87 minucie Biało-Zielonym udało się przeprowadzić dobrą akcję i zdobyć bramkę kontaktową! Do siatki trafił Flavio Paixao! Niestety mimo dalszego naporu nie udało się już Lechii zdobyć bramki wyrównującej. Twierdza Gdańsk padła.

Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (0:1)
F.Paixao 87’ - V.Gutkovskis 33’, 82’

Lechia: Podleśny – Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Kovacević (46’ M.Paixao), Krasić, Chrapek, Pawłowski (13’ Stolarski 71’Haraslin), Wolski – Flavio, Kuświk
Rezerwowi: Budziłek, Wiśniewski, Haraslin, Paixao, Wojtkowiak, Gerson, Stolarski

Bruk-Bet: Pilarz – Fryc, Osyra, Ptivtsev, Pleva – Stefanik (90’ Stano), Kupczak, Jovanović , Babiarz, Juhar (74’ Kędziora) – Gutkovskis (87’ Smuczyński)
Rezerwowi: Baran, Smuczyński, Stano, Kędziora, Koval, Szarek.

Żółte kartki: Wolski – Juhar, Pleva
(rafz / lechia.gda.pl) 28 sierpnia 2016, 19:57