Gdańsk: czwartek, 21 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

G. Kuświk: W nowym roku pokazać coś ekstra

17 grudnia 2016

Grzegorz Kuświk w meczach z Koroną zdobył dla Lechii Gdańsk już 3 bramki. W sumie dla Biało-Zielonych zdobył już 18 bramek i awansował do najlepszej "10" strzelców w historii gry gdańszczan w ekstraklasie.
- Powiem szczerze, że nie patrzę w klasyfikację strzelców, ani w historyczne rankingi. Mnie interesuje tylko to, by dobrze grać, strzelać bramki i by Lechia wygrywała spotkania. W tym sezonie do siatki trafiłem siedem razy. Nie jest to zły wynik, choć na pewno mogło być tych bramek ciut więcej. Nie ma jednak teraz nad tym co ubolewać, tylko skupić się na tym, by w Kielcach coś do tych siedmiu bramek dołożyć

Dla piłkarzy Lechii mecz z Korną będzie ostatnim w 2016 roku spotkaniem ligowym. Jak na kończący się rok spogląda Grzegorz Kuświk?

- Ten czas mogę ocenić na plus zarówno dla siebie, jak i całej drużyny. Mamy dobrą pozycję wyjściową przed rundą wiosenną i wiemy, że tkwią w nas jeszcze rezerwy, więc w nowym roku będziemy chcieli pokazać coś ekstra. Na razie koncentrujemy się jednak na tym meczu, który nam został jeszcze do rozegrania w tym roku. Chcemy sięgnąć po pełną pulę i ze spokojem przystąpić do świąt, a później do okresu przygotowawczego w styczniu - przyznał napastnik Lechii.

Kuświk podkreśla jednak, że Korona nie będzie dla Lechii łatwym rywalem.

- Po grze Korony w ostatnich meczach widać rękę trenera Macieja Bartoszka, którego znam z czasów mojej gry w GKS Bełchatów. Korona gra agresywnie, stosuje wysoki pressing. Jednak my też mamy swoje atuty i chcemy je w sobotę pokazać na boisku. Ostatnio w Kielcach udało mi się strzelić gola, jednak nie wspominamy mile tamtego meczu, bo przegraliśmy 2:4. Mam nadzieję, że w sobotę także trafię do siatki, ale wynik będzie odmienny.
(maw / lechia.gda.pl) 17 grudnia 2016, 08:13
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012