Gdańsk: czwartek, 21 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Mandziara: Nie oczekuję mistrzostwa, tylko żeby...

21 grudnia 2016

- Ja nie oczekuję mistrzostwa, tylko żeby drużyna grała jak najlepiej - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtycki" prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara.
[fragmenty]

Jest Pan zadowolony z jesieni?

W 20 meczach zdobyliśmy 39 punktów i to jest dobry wynik. Teraz musimy przygotować się do wiosny i dalej atakujemy. Chcieliśmy być w czołowej piątce i na przestrzeni ostatnich lat pniemy się w górę.

Piłkarze mówią jasno, że celem jest mistrzostwo Polski. Pan też tego oczekuje?
Ja nie oczekuję mistrzostwa, tylko żeby drużyna grała jak najlepiej w każdym kolejnym meczu. Jak na koniec wyjdzie z tego mistrzostwo Polski, to będziemy bardzo zadowoleni. Piłkarze inaczej na to patrzą, bo chcą zdobyć ten tytuł, ale my musimy patrzeć, żeby potem była kontynuacja. Nie chcemy sytuacji, że w jednym sezonie zajmiemy pierwsze miejsce, a w następnym dwunaste. Celem jest pierwsza piątka i żadne miejsce w tym przedziale nie będzie rozczarowaniem.

Nawet przy tym potencjale jaki posiadacie?
Są też inne kluby, które grają bardzo dobrze, Chociażby Lech Poznań, który nie zdobył tyle punktów, ile powinien mieć. Tak samo Legia. Na górze tabeli jest Jagiellonia i pewnie ktoś jeszcze doskoczy do tej czołówki.

Organizacyjnie i finansowo Lechia jest nadal na trzecim miejscu w Polsce za Legią i Lechem?
Myślę, że mamy trzecie, czwarte miejsce. Nie będę jednak oceniał konstrukcji budżetów w innych klubach.

Będą zmiany w kadrze zimą, bo na spotkaniu z kibicami mówił Pan o dwóch, trzech transferach?
Jeśli będzie taka możliwość, to właśnie w ten sposób chcielibyśmy wzmocnić zespół. Czy to będą zmiany na plus czy nie, to trudno wcześniej przewidzieć, bo niektórzy piłkarze aklimatyzują się szybciej, a inni wolniej. Będę rozmawiał z trenerem Piotrem Nowakiem, na jakich pozycjach chciałby mieć jeszcze większą rywalizację.

Zimą łatwiej wkomponować zawodników do składu, niż latem. Myślicie o tym, aby już teraz budować zespół na następny sezon?
Zawsze myślimy długofalowo, a nie tylko na najbliższe pół roku. Dlatego, jak będziemy chcieli kogoś sprowadzić to na pewno z myślą o kolejnych latach. Milos Krasić i Mario Maloca przez pierwsze pół roku też nie grali, a teraz są najlepsi w drużynie. Czy to będzie główne uderzenie transferowe, to czas pokaże. Czasami tak myśleliśmy, a potem nic z tego nie wychodziło. Zimą zawsze próbujemy wzmocnić zespół, a nie brać piłkarzy tylko po to, aby mieć szerszą kadrę.

W kontekście Lechii pojawiają się takie nazwiska jak Prejuce Nakoulma i Artur Sobiech...
Nie ma żadnego tematu.

Cały wywiad
(raz / Dziennik Bałtycki) 21 grudnia 2016, 12:22
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.102