Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Sławomir Peszko: Krasić, Ofoe, no i ja...

22 stycznia 2017

Sławomir Peszko w wywiad dla "Piłki Nożnej": - Mistrz i tak wyłoni się w 7-kolejkowej dogrywce, wtedy dopiero pojawi się presja, która rosnąć będzie z tygodnia na tydzień.
[fragmenty]

Piłkarz jesieni, drugi najpopularniejszy sportowiec Pomorza, jak się czuje człowiek, który za ubiegły rok zebrał więcej wyróżnień od Cristiano Ronaldo?
- Dziękuję, bardzo dobrze. Muszę też przy okazji podziękować Grosikowi, bo to jego porównanie - mówi Peszko. - Prawda jest taka, że może choć drobne, to jednak wyróżnienia cieszą, bo widzę, że moja praca i gra dla Lechii została doceniona i uhonorowana. Indywidualnie był to dla mnie bardzo udany rok. Mogę być również zadowolony z tego, z Lechią jesteśmy wysoko w tabeli, licząc się w grze o majstra. Dumny także jestem z tego co reprezentacja osiągnęła na Euro 2016, a ja mogłem jakąś cząstkę do sukcesu dołożyć.

Ale przecież nie zaprzeczysz, że za Von Heesena byłeś w gorszej dyspozycji niż ostatnio i tak naprawdę to Niemiec miał prawo czuć się rozczarowany.
To prawda, ale pamiętajmy, że wróciłem po kilku latach gry zagranicą i wszystkie oczy skierowane były na mnie, a Von Heesen jakoś specjalnie mi nie pomagał. Zresztą nawet Milos Krasić miał w pewnym momencie problem z miejscem w składzie, podczas gdy czas pokazał jak ważną rolę ten zawodnik może spełniać w Lechii.

Niedawno na antenie Canal Plus wywołany przez ciebie do tablicy Sebastian Mila przypomniał historyjkę dotyczącą jego relacji z Niemcem. W twoim przypadku również bywało tak zabawnie?
Pewnie mógłbym i o sobie kilka przytoczyć, ale to nie ma sensu. To był arogancki człowiek, przynajmniej ja go tak odbierałem. Nie ukrywam – nie darzyliśmy się sympatią i była to obustronna niechęć. A najciekawsze, że z początku byłem przekonany, że będzie mi łatwiej, ponieważ znajdziemy wspólny język wynikający choćby z mojej bundesligowej przeszłości.

Piotr Nowak to inna osobowość?
Kompletnie. Widać po nim lata spędzone w Stanach Zjednoczonych. Wigor, uśmiech, doskonały kontakt z ludźmi – to go wyróżnia. Co nie znaczy, że na trening przychodzę w rozwiązanych butach i na luzaku. Przeciwnie, szkoleniowiec wymaga poważnego podejścia do zawodu, a potrafi też doskonale wejść do głów zawodników. Dla mnie to trener przez duże T.

A propos wspomnianego Krasicia, to zostanie w Lechii? Wkrótce kończy się jego kontrakt, a słychać przecież o ofertach choćby z MLS...
Przypuszczam, że ma w ogóle sporo ofert, ale to tylko moje domysły. Trudno, żeby taki piłkarz nie budził zainteresowania. Mam tylko nadzieję, że dogra w Lechii ten sezon do końca. Co najmniej tyle. To absolutnie kawał piłkarza, w szatni wołamy na niego maestro. Czasem na treningu zrobi coś takiego, że człowiek staje i bije brawo. Poza tym swojak, nie zadziera nosa, nie rzuca butami, nie drze ryja, nie widać, by siedział w nim ten Juventus.

Najlepszy piłkarz ligi?
Są na zbliżonym poziomie z Vadisem Odjidją-Ofoe. Czyli dokładnie tak: Krasić, Ofoe, no i ja...

Cel Lechii w tym sezonie jest oczywisty…
…owszem, zdobyć mistrzostwo.

Wciąż macie cztery punkty przewagi nad Legią, ale to tak naprawdę tyle co nic, poza tym wydawało się w pewnym momencie, że wasza przewaga może być pokaźniejsza.
Też miałem taką nadzieję, ale kompletnie nie wyszły nam dwa ostatnie wyjazdowe mecze w roku, czyli spotkania z Wisłą w Krakowie i Koroną w Kielcach. Mistrz i tak wyłoni się w siedmiokolejkowej dogrywce, wtedy dopiero pojawi się presja, która rosnąć będzie z tygodnia na tydzień. Poza tym czemu ciągle mówimy o Legii, skoro tyle samo punktów co Lechia, ma Jagiellonia. Nie lekceważymy tej drużyny, przeciwnie – trzeba na Jagę uważać. Ludzie mówią, że w końcu przestaną punktować, ale ja tego nie rozumiem. Punktowali przez 20 kolejek, więc dlaczego nagle mieliby przestać… Będzie gorąco, tego jestem pewien.

Cały wywiad na pilkanozna.pl
(raz / Piłka Nożna) 22 stycznia 2017, 10:41
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025