Gdańsk: wtorek, 19 lutego 2019

Trzy punkty zdobyte! Lider w Gdańsku!

12 lutego 2017

Biało-Zieloni pewnie pokonali Jagiellonię i wskoczyli na fotel lidera Ekstraklasy!
Mecz zaczął się dość ciekawie, choć za sprawą Jagiellonii. Już w pierwszej minucie weszli z piłką w poe karne, a chwilę później oddali strzał z dystansu. Na szczęście niegroźny. Później powoli do głosu zaczęła dochodzić Lechia. Najpierw w 10 minucie centymetrów, by dojść do piłki zabrakło Marco Paixao, a minutę później ten sam piłkarz skierował piłkę do siatki! Było 1:0 dla Lechii! 19 minuta też przyniosła emocje pod bramką Jagiellonii – Stolarski dobrze wszedł w pole karne, lecz Marco nie doszedł do strzału, a kilka sekund później centymetrów zabrakło Wolskiemu.

W 32 minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i wybiciu piłki przed pole karne do strzału doszedł Milos Krasić, lecz przesadził z siłą. Kilka minut później Jagiellonia miała rzut wolny z dobrej pozycji, lecz ćwiczony schemat, delikatnie mówiąc, nie wypalił. Do końca I połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę mocno zaczęli Lechiści – po rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu Wawrzyniaka strzał oddał Sławomir Peszko, lecz niestety nie było gola. Później byliśmy świadkami buractwa i wieśniactwa ze strony kibiców Jagiellonii – race poleciały na boisko. Na boisku wciąż przeważała Lechia. W 66 minucie wszystkim na stadionie, poza arbitrem, wydawało się, że powinien być rzut karny dla Lechii. 4 minuty później nie było potrzeba rzutu karnego – Stolarski dograł do Marco, a ten z łatwością zdobył drugą bramkę! Było 2:0! Chwilę później dobrą interwencją po strzale głową popisał się Dusan Kuciak. Lechia nie przestawała atakować. W 83 minucie Ziggy Gordon zagrał ręką, a sędzia podyktował rzut karny. Flavio Paixao się nie pomylił i było 3:0! Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Lechia wygrała i wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy!

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
.Bramki: Marco 11, 70, Flavio 83
Żółte kartki: Janicki, Chrapek, Borysiuk – Burliga, Gordon, Świderski

Lechia: Kuciak – Stolarski, Maloca, Janicki, Wawrzyniak – Krasić, Borysiuk – Flavio, Wolski (69 Chrapek), Peszko (53 Haraslin) – Marco (81 Kuświk)
Rezerwowi: Milinković-Savić, Mila, Kuświk, Haraslin, Chrapek, Wojtkowiak, Nunes

Jagiellonia: Kelemen – Straus (69 Gordon), Góralski, Vassiliev, Romanczuk, Komonczenowski (76 Novikovas), Burliga, Cernych, Tomelin, Runje, Frankowski (69 Świderski)
Rezerwowi: Węglarz, Gordon, Novikovas, Wasiluk, Grzyb, Szymański, Świderski
(rafz / lechia.gda.pl) 12 lutego 2017, 20:06

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.