Gdańsk: sobota, 26 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

B. Kaczmarek: Zabrakło tylko Zenka Martyniuka

15 lutego 2017

Bogusław Kaczmarek, były szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk, ocenił dla „Przeglądu Sportowego” spotkanie Lechii Gdańsk z Jagiellonią Białystok, które gospodarze wygrali aż 3:0 i opowiedział o – jego zdaniem – czterech najważniejszych wnioskach z tego meczu.
1. WIĘKSZY POTENCJAŁ
Lechia ma znacznie większy potencjał ludzki niż Jagiellonia. W kadrze zespołu Piotra Nowaka jest 25 zawodników, z których mógłby on złożyć dwie jedenastki i jeszcze kilku graczy by zostało. Na mecz nie przebierają się tacy piłkarze jak Michał Mak, kilku bardzo dobrych zawodników usiadło w niedzielę na trybunach. To pokazuje, jaka jest siła tej drużyny. Jagiellonia nie ma tego komfortu. Zadecydowały indywidualne umiejętności. Przed tym meczem było wszystko: zapowiedzi, fajerwerki, zabrakło tylko Zenka Martyniuka. I jakości w grze Jagiellonii, który miała Lechia.

2. KLUCZOWY BORYSIUK
Jagiellonia starała się grać po przechwycie, z kontrataku, co jest jej najgroźniejszą bronią. Ale piłkarze Piotra Nowaka skutecznie tę broń zablokowali, a w ataku pozycyjnym zespół z Białegostoku radził sobie słabo. Bardzo ważne było przyjście do Gdańska Ariela Borysiuka. Lechia nie miała zawodnika na pozycję numer sześć, defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia. Borysiuk wpasował się idealnie, ściągniecie jego i Dusana Kuciaka były jednymi z mądrzejszych ruchów transferowych Lechii. Słowacki bramkarz wprowadził wiele spokoju w defensywie. Dużo mądrzej niż jesienią gra również Rafał Wolski. Drużyna Nowaka miała lepiej uporządkowaną drugą linię, bardzo dobrze zagrał Milos Krasić, zdecydowanie groźniejsze skrzydła. Jagiellonia mogła strzelić z jedną bramkę, bo miała na to szanse, ale to nie zmieniłoby mojego odbioru tych drużyn.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
(raz / Przegląd Sportowy) 15 lutego 2017, 21:01
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.047