Gdańsk: poniedziałek, 25 września 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Oceny za mecz z Cracovią

2 marca 2017

Przedstawiamy nasze oceny piłkarzy Lechii za wygrany 4:2 mecz z Cracovią. Skala: szkolna 1-6.
Dusan Kuciak: 5 Słowak co chwilę musiał ratować sytuację i robił to bez zarzutów. Przy żadnej bramce straconej nie miał nic do powiedzenia, a ciężko zliczyć liczbę strzałów które obronił. Przeciwko Cracovii zagrał fenomenalnie.

Grzegorz Wojtkowiak: 3 Wprawdzie nie stanowił zapory nie do przejścia, ale chętnie pokazywał się w ofensywie, co zaowocowało bramką ustalająca wynik meczu. Tą sytuacje wykończył niczym prawdziwy napastnik.

Rafał Janicki: 2 Niestety popełnił sporo błędów. To źle się ustawił, to nie trafił w piłkę. Musi szybko wziąć się w garść po tym meczu, bo w Poznaniu czeka go o wiele trudniejsze zadanie.

Mario Maloca: 2 W zasadzie moglibyśmy skopiować ocenę Janickiego, lecz jest jeden szczegół. Mario obejrzał żółtą kartkę, która uniemożliwia mu grę w Poznaniu.

Jakub Wawrzyniak: 3 "Wawrzyn" zagrał naprawdę solidnie i ciężko się do czegoś przyczepić. Przyzwyczaił nas do takiego poziomu.

Ariel Borysiuk: 4 W pierwszej połowie nie wyglądało to najlepiej, aż nagle odpalił "bombę". W sumie nie powinniśmy pisać tego wyrazu w cudzysłowie. Jego strzał to była prawdziwa bomba i nie dziwi nas brak próby interwencji Sandomierskiego. Można było bać się o swoje ręce. W drugiej połowie grał już o wiele lepiej.

Simeon Sławczew: 4+ Podobnie jak Borysiuk - pierwszą połowę miał nienajlepszą, ale i tak dał rade zanotować asystę. Po przerwie dołożył kolejną i do tego naprawdę sporo dobrej gry.

Flavio Paixao: 3 Nie był pierwszoplanową postacią, ale słowa uznania nalezą mu się za dobrze wykorzystany rzut karny.

Milos Krasić: 4 Znów to on kreował grę Lechii często pokazując się kolegom. Jego ustawienie i chłodna głowa przy podaniach mogą robić wrażenie. Warte odnotowania są także dobre gesty jako kapitana drużyny - po wywalczeniu rzutu karnego od razu rzucił się z gratulacjami do Kuświka.

Sławomir Peszko: 3 Podobnie jak Flavio - nie grał pierwszych skrzypiec, ale zanotował jedną bardzo udana akcję. Wówczas po jego dośrodkowaniu bramkę zdobył Wojtkowiak.

Grzegorz Kuświk: 4+ On z kolei był postacią pierwszoplanową. Grzegorz zagrał dobry mecz, a i statystyki go bronią. Wywalczył rzut karny i zdobył bramkę. Pokazał tym samym, że nie godzi się z rolą rezerwowego.