Gdańsk: środa, 20 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Będą sankcje dla piłkarzy Lechii za czerwone kartki

7 marca 2017

Najbardziej agresywni uczestnicy zajść przy Bułgarskiej muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami - czytamy na łamach "Przeglądu Sportowego"
Po niedzielnym szczycie w Ekstraklasie (Lech – Lechia, 1:0) pełne ręce mają prawnicy Komisji Ligi Ekstraklasy, którzy będą wymierzać sankcje m.in. dla trzech piłkarzy Lechii ukaranych czerwonymi kartkami. Zachowania swoich zawodników nie zamierzają też usprawiedliwiać władze gdańskiego klubu, przyznając, że drużyna w ten sposób nie ułatwia sobie walki o ligowe zwycięstwa. Nawet przy zastrzeżeniu, że gracze trenera Piotra Nowaka do łamania przepisów byli prowokowani, to powinni umieć trzymać nerwy na wodzy.

Grzegorz Mielcarski, były reprezentant Polski, ekspert Canal+
Mówi się, że to bramkarze i lewoskrzydłowi są wariatami i w tym meczu to się potwierdziło, bo Vanja i Peszko stracili głowę. Piłkarzom czasem skacze ciśnienie, gdy ruszają bronić kolegów. Nie było jednak brutalnych fauli czy wejść nakładką, by zrobić komuś krzywdę – to jest największe przekleństwo w futbolu. Łapanie za ucho i podobne sytuacje to jeszcze nie koniec świata. Każdemu zależało na zwycięstwie, więc nerwy puszczały. Oczywiście Sławek Peszko i Grzegorz Kuświk nie zachowali się dobrze, powinni przeprosić. Większą karę dałbym Vanji, żeby ochłonął. Nie sprowadzałbym tej awantury do rozmiarów wojny, takie rzeczy zdarzają się też w najlepszych ligach świata.

Maciej Murawski, były piłkarz, ekspert Canal+
W pierwszej połowie Lech grał bardzo twardo, na pograniczu faulu. Jeśli sędzia na to pozwalał, to trzeba się dostosować. Lechia nie potrafiła się przeciwstawić nieustępliwości rywali. To spowodowało, że frustracja u nich rosła. Gdańszczanie zaczęli się zachowywać w sposób niezrozumiały. Dla tego nie ma usprawiedliwień. Są jakieś granice, których przekroczyć nie można. Jeśli walczysz o wysokie cele, musisz sobie radzić z różnymi sytuacjami i być gotowym na twardą grę przeciwnika. Odpowiedzią powinna być zdecydowana postawa, ale nie brutalna. A w przypadku Lechii doszło do ostrego naruszenia zasad fair play. Głowy niepotrzebnie się zagotowały.

Cały artykuł
(raz / Przegląd Sportowy) 7 marca 2017, 08:54
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.085