Gdańsk: poniedziałek, 28 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Dziekan: Trenerzy Lecha i Lechii, nie idźcie tą drogą

7 marca 2017

Dariusz Dziekanowski w felietonie w "Przeglądzie Sportowym" podsumowuje niedzielny hit kolejki w ekstraklasie
[fragmenty]

Lechia straciła trzech piłkarzy, którzy ujrzeli czerwone kartki. Najpierw nie wytrzymał Grzegorz Kuświk, potem Sławomir Peszko. Reprezentant Polski po raz kolejny pokazał, że gdy na boisku rośnie ciśnienie, jest zawsze w grupie piłkarzy, którym krew uderza zbyt mocno do głowy. Przypomina się sytuacja z mistrzostw Europy, kiedy wszedł na ostatnie minuty w meczu z Niemcami i idiotycznym wślizgiem wysadził rywala w powietrze. Omal nie skończyło się to katastrofą. Na szczęście rywale nie wykorzystali rzutu wolnego. Zawodnika w tym wieku - reprezentanta kraju - powinno być stać na wiele więcej, niż edukowanie młodszych kolegów przez targanie za ucho.(...)

Po meczu negatywnie zaskoczyli mnie obaj trenerzy. Nenad Bjelica zapytany o wyrzucenie z ławki na trybuny pochwalił się, że we Włoszech to była u niego norma. Nie wiem co chciał tym udowodnić? Może to, jaki on jest mocny, jaki jest hardy? Moim zdaniem pokazał w ten sposób swoją słabość. Każde wyrzucenie trenera jest jego porażką. Inteligencja polega na tym, że należy tego uniknąć, żeby być z drużyną do końca. Można czasem wylecieć, bo sędzia się pomyli i błędnie oceni zachowanie szkoleniowca, ale nie można zrobić z tego znaku firmowego. Z tego co się orientuję, to we Włoszech Bjelica wielkiej kariery trenerskiej nie zrobił. A to znaczy, że popełniał jakieś błędy. Może zbyt często lądował na trybunach? Jeśli chce coś wygrać w Polsce powinien dojść do wniosku, że błędów z Włoch nie powinien powielać.

Piotr Nowak z kolei stwierdził, że jest dumny ze swoich piłkarzy. Czyżby? Drużyna przegrywa, bo kończy spotkanie w dziewiątkę, z ławki wylatuje rezerwowy bramkarz, a trener pęka z dumy? Trochę to dziwne być zadowolonym z zachowania Peszki, Kuświka, którzy nierozsądnie osłabiają zespół. Piotr Nowak spędził wiele lat w Stanach Zjednoczonych, chce być optymistą 24 godziny na dobę, chce utrzymywać amerykańskie pozytywne podejście, ale w tym przypadku mamy do czynienia z zakłamywaniem rzeczywistości. Trener mógłby być dumny ze swoich piłkarzy wtedy, gdyby wytrzymali ciśnienie, nawet w momencie, gdy uważali, że sędziowanie jest stronnicze i krzywdzące dla nich. Wówczas, nawet w przypadku porażki, stwierdzenie „jestem dumny” zabrzmiałoby bardziej wiarygodnie. Parafrazując klasyka: „Panowie trenerzy Lecha i Lechii, nie idźcie tą drogą”.


Cały felieton w "Przeglądzie Sportowym"
(raz / Przegląd Sportowy) 7 marca 2017, 18:53
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.117