Gdańsk: piątek, 28 lipca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Zła passa trwa. Legia wygrywa w Gdańsku

19 marca 2017

Niestety po raz trzeci z rzędu Lechiści nie potrafili zdobyć punktów. Legia wygrała w twierdzy Gdańsk.
Na trybunach było gorąco już przed meczem. Swoje dołożył do tego Sławomir Peszko rozpoczynając przyśpiewkę „Hej BKS”. Początek meczu był dość spokojny i dopiero w 6 minucie Legioniści zaskoczyli Biało-Zielonych krótkim rozegraniem rzutu rożnego. Na szczęście ich akcja została zatrzymana. 10 minut później Lechiści odpowiedzieli dobrym podaniem Krasicia do Wolskiego w polu karnym. 28 minuta przyniosła pierwszy celny strzał Lechii. Oddał go Rafał Wolski z rzutu wolnego. W 38 minucie Legioniści weszli w pole karne Gdańszczan, lecz zostali zatrzymani przez Dusana Kuciaka. Chwilę później Lechia odpowiedziała dobrą akcją, lecz nie zrozumieli się Wolski z Krasiciem. Poza błędami sędziowskimi nic więcej w pierwszej połowie się nie wydarzyło. Zakończyła się remisem 0:0.

W przerwie dowiedzieliśmy się, że na trybunach zasiadło 37 220 kibiców! Jest to nowy rekord frekwencji Lechii Gdańsk! Stadion eksplodował z radości w 49 minucie! Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego z narożnika w polu karnym odnalazł się Mario Maloca, a piłkę do własnej bramki skierował Adam Hlousek! Było 1:0 dla Lechii! Niestety w 58 minucie bramkę wyrównującą dla Legii zdobył Michał Kucharczyk. Okazja do wyjścia na prowadzenie pojawiła się w 71 minucie, lecz Flavio w tylko sobie wiadomy sposób nie trafił do siatki. Okazję do poprawy miał kilka sekund później, lecz znów nie trafił. W 77 minucie znowu Lechia powinna prowadzić, lecz tym razem Wolski nie umiał pokonać Malarza. Gdy Lechia zepchnęła Legię do własnego pola karnego stało się coś niemożliwego. Kucharczyk zebrał piłkę wybitą wprost pod jego nogi i zdobył bramkę na 2:1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Lechia przegrała z Legią 1:2.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:2 (0:0)
Bramki: Hlousek 49’ S – Kucharczyk 58’, 87’
Żółte kartki: Wojtkowiak, Janicki, Sławczew – Dąbrowski, Guilherme

Lechia: Kuciak – Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Wolski (80’ Mak), Nunes (58’ Sławczew), Krasić, Haraslin (70’ Flavio) – Kuświk, Marco
Rezerwowi: Bąk, Sławczew, Mak, Mila, Flavio, Stolarski, Van Kessel

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Pazdan, Dąbrowski, Hlousek – Kopczyński, Ododja-Ofoe, Guilherme (90’ Szymański), Moulin, Hamalainen (56’ Kucharczyk), Radović (90’ Rzeźniczak)
Rezerwowi: Cierzniak, Czerwiński, Kucharczyk, Nagy, Rzeźniczak, Broź, Szymański
(rafz / lechia.gda.pl) 19 marca 2017, 19:57

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.