Gdańsk: poniedziałek, 16 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Trójmiasto jest nasze!. Lechia - Arka 2:1

17 kwietnia 2017

Lechia wygrała Derby Trójmiasta. Bramki dla biało-zielonych strzelili Marco Paixao i Sławomir Peszko.
Już na początku spotkania działo się sporo. Arkowcy zanotowali dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Lechiści również odpowiedzieli ładną akcją Peszki.Chwilę później to gdynianie mieli kolejną sytuacje, lecz piłka uderzyła w poprzeczkę, a Lechia znów odpowiedziała indywidualna akcją Sławomira Peszki.

Od tego momentu inicjatywę przejęła Lechia, która co i rusz atakowała bramkę Arki. Najlepszą okazję miał portugalski napastnik Marco Paixao, lecz chybił po dośrodkowaniu Peszki, jednak niektórzy mówią, e co się odwlecze to nie uciecze. Tak było i tym razem.

W 27.minucie Flavio Paixao dośrodkował do swojego brata, a ten zdobył bramkę! Lechia prowadziła w Derbach Trójmiasta! Po bramce to wciąż Biało-Zieloni dominowali, a jedyne czego brakowało to większej ilości bramek. Do przerwy mieliśmy 1:0 dla Lechii.

Druga połowa rozpoczęła się niemrawo, ale wystarczyło jedno przyspieszenie Lechii! W 62. minucie Sławomir Peszko wbiegł z piłką w pole karne, oddał mocny strzał i zdobył bramkę! Lechia prowadziła w Derbach Trójmiasta 2:0!

Niestety w 70. minucie po zagraniu ręką przed polem karnym Arka zdobyła bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego autorstwa Hofbauera. Do końca meczu to wciąż Lechia utrzymywała prowadzenie i przeważała. Wynik nie uległ zmianie i Lechia wygrała derby! Trójmiasto jest nasze!

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 2:1 (1:0)
M. Paixao 27', S. Peszko 62' - D. Hofbauer70'

LECHIA: Kuciak – Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak – Borysiuk, Krasić – Flavio (70’ Haraslin), Wolski, Peszko – Marco (76’ Kuświk).
Rezerwowi: Zelenika, Mila, Nunes, Van Kessel.

ARKA: Jałocha – Sobieraj, Łukasiewicz, Siemaszko (66’ Barisić), Marciniak, Bożok (81’ Nalepa), Hofbauer, Warcholak, Marcjanik, Zbozień, Formella (67’ Błąd).
Rezerwowi: Steinbors, Socha, Sołdecki, Kakoko.

Żółte kartki: Wawrzyniak, Peszko - Bożok, Łukasiewicz.
(rafz / lechia.gda.pl) 17 kwietnia 2017, 20:04

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.