Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Prosto z boku: Lechia ogra Pogoń i sięgnie po tytuł?

23 maja 2017

Widoki na korzystny rezultat w meczu z Lechem nie były duże, niedosyt, a w zasadzie uczucie zmarnowanej szansy tuż po nim, ogromne - czytamy na blogu "ProstozBoku.pl".
Mimo słabego meczu można było w Poznaniu wygrać. Na szczęście w Białymstoku również padł remis. Podział punktów utrzymuje wielką czwórkę przy graniu o mistrzowski tytuł, a po 35. kolejce szanse Lechii na koronę są większe. Przynajmniej moim zdaniem.

Racjonalnie myślący kibic w Gdańsku zdawał sobie sprawę, że o pełną pulę w Poznaniu będzie bardzo trudno. Choć z drugiej strony – Lech już kilka razy wykoleił się podczas ważnych spotkań. Drużyna z Wielkopolski poległa z Lechią jesienią, trzykrotnie musiała uznać wyższość Legii. Gdy dodamy do tego porażkę w finale Pucharu Polski ze słabiutką Arką, to dochodzimy do wniosku, że w najważniejszych momentach sezonu, Kolejorz zawodził. Taka też była nadzieja Lechii, że faworyzowany zespół z Wielkopolski znowu się zdrzemnie i uda mu się wyrwać punkty.

Wyrwać się udało, ale tylko punkt. I o ile w 18. czy 24. kolejce jedno oczko przywiezione z Poznania cieszyłoby wszystkich nad morzem bardzo, o tyle wczoraj była to bardziej strata dwóch punktów, niż zdobycie jednego. Chodzi mi oczywiście o Lechię, jako o zespół aspirujący o tytuł. Bardzo istotne dla biało-zielonych kibiców idących w poniedziałek rano do pracy są wydarzenia z Białegostoku, gdzie Jaga podejmowała Legię. Gdyby wygrali mistrzowie Polski, to na dwa mecze przed końcem sezonu, mieliby już cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli drużyną. Gdyby zwyciężyła zmasakrowana przed kilkoma dniami w Gdańsku Jagiellonia, Lechia traciłaby do niej aż trzy punkty.

Z racji tego, że tak się nie stało, dziś znowu mamy w tabeli ścisk i mnóstwo niewiadomych. Na dwa mecze przed końcem sezonu nie wiemy nic. Możemy natomiast powróżyć trochę z fusów i spróbować przewidzieć, co wydarzy się w najbliższej kolejce. Kolejna seria gier prezentuje się tak:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok
Lech Poznań – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Legia Warszawa

Tak, wiem – liga jest nieprzewidywalna i trudno cokolwiek kalkulować przez rozpoczęciem meczu. Nie bójmy się jednak tego powiedzieć i puśćmy wodzę fantazji – Lechia wygra z Pogonią. Pokona ją na własnym boisku, choć w tym sezonie jeszcze z ekipą ze Szczecina nie zainkasowała kompletu punktów.

Cały artykuł na Prostozboku.pl
(raz / lechia.gda.pl) 23 maja 2017, 08:58
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.039