Gdańsk: niedziela, 24 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Sachs: Recydywa Lechii miała wpływ na wysokość sankcji

13 czerwca 2017

- Recydywa Lechii miała wpływ na wysokość sankcji. My szczególnie ostro podchodzimy do niewykazywania rzetelnych danych w informacji licencyjnej - mówi przewodniczący Komisji Licencyjnej Krzysztof Sachs dla "Przeglądu Sportowego"
Komisja ds. Licencji Klubowych ukarała Lechię

[fragmenty]

Czy wpływ na tak wysoką karę dla Lechii miała recydywa, czy po prostu nawet za najmniejszą opieszałość komisja przewiduje wysokie kary?
KRZYSZTOF SACHS: Recydywa rozumiana dwojako, bo Lechia miała już kłopoty z F09 rok temu - sytuacja powtórzyła się przed poprzednim sezonem, chodzi o kłopoty z jakością i kompletnością dokumentacji - miała wpływ na wysokość sankcji. Ale ważniejsze jest to, że my szczególnie ostro podchodzimy do niewykazywania rzetelnych danych w informacji licencyjnej. Proces licencyjny opiera się na zaufaniu do klubów, że ich sprawozdania finansowe są rzetelne, informacje dodatkowe, tabele kompletne. Dlatego w uproszczeniu ktoś, kto nie zapłacił będzie karany łagodniej niż ktoś, kto nie zapłacił i tego faktu nie wykazał. Jednak zasadniczy wpływ na wysokość sankcji miał fakt, że gdyby Lechia wykazała te zaległości w terminie do 30 listopada, to komisja musiałaby zastosować przepis F09 i odebrać punkty w trakcie zakończonego sezonu. Ponieważ te fakty odkryliśmy dopiero teraz, w czasie analizy bieżących danych licencyjnych, to termin na nałożenie kary w rozumieniu F09 minął. Musi to mieć odzwierciedlone w wysokości sankcji za tzw. naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

Czym tak naprawdę zawiniła Lechia - na chłopski rozum - rzeczywiście zaniechanie było tak poważne?
Nierzetelność informacji dostarczonej komisji, a konkretnie niewykazanie trzech zobowiązań, które były już 30 listopada 2016 przeterminowane, a dotyczyły zdarzeń gospodarczych sprzed 30 czerwca 2016, spowodowało, że komisja wprowadzona w błąd - świadomie czy nie - nie zastosowała sankcji z pkt F09 (obligatoryjne punkty ujemne w bieżącym sezonie).

Cały artykuł w "Przeglądzie Sportowym"
(raz / Przegląd Sportowy) 13 czerwca 2017, 18:05
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.054