Gdańsk: środa, 23 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Nowak: Jesteśmy w dobrej formie

13 lipca 2017

- Gramy o najwyższe cele, czyli o miejsca dające prawo gry w europejskich pucharach - mówi na dzień przed startem nowego sezonu trener Lechii Piotr Nowak.
- Nasze oczekiwania co do nowego sezonu nie zmieniają się w stosunku do poprzednich rozgrywek. Gramy o najwyższe cele, czyli o miejsca dające prawo gry w europejskich pucharach. Na pewno byliśmy mocno rozczarowani tym, jak zakończył się dla nas poprzedni sezon i traktujemy to jako lekcję dla nas wszystkich. Przy nowym systemie rozgrywek, w którym nie będzie podziału punktów po sezonie zasadniczym, margines błędu będzie jeszcze mniejszy. Zamierzamy zatem od początku sezonu zdobywać jak najwięcej punktów, zachowując formę w meczach u siebie i ustabilizować dyspozycję na wyjazdach – mówił Piotr Nowak.

- Pracowaliśmy w Gniewinie m.in. nad nowym ustawieniem taktycznym 3-4-3, które będzie dla nas jedną z opcji do wykorzystania w nowych rozgrywkach. Cały czas pracujemy nad tym, by w trakcie meczu umieć przechodzić płynnie z jednego systemu w drugi. Nieco zmodyfikowaliśmy nasze przygotowania, zdecydowana większość zajęć była z piłkami, na dużej intensywności. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie, ale do nowego sezonu podchodzimy z dużą pokorą.

W kadrze Biało-Zielonych na nowy sezon 2017/2018 jest czterech nowych zawodników – Michał Nalepa, Mateusz Lewandowski, Mateusz Matras i Florian Schikowski. Trzech pierwszych Lechia zakontraktowała już zimą.

- To dało nam ten komfort, że nowi gracze razem z nami rozpoczęli przygotowania i nie dołączali do nas w trakcie obozu. A czy jeszcze ktoś nowy do nas dołączy? Zobaczymy, jak będzie rozwijać się sytuacja. Okno transferowe jest cały czas otwarte, więc jest pole do działania. Jestem w kontakcie z prezesem i dyrektorem sportowym i analizujemy nasze możliwości i potrzeby transferowe. To samo dotyczy zawodników, którzy są w naszej kadrze, a którzy mogliby odejść np. na wypożyczenia. Będziemy działać rozważnie i pragmatycznie – zapewnił Nowak.
(raz / lechia.pl) 13 lipca 2017, 16:13
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.199