Gdańsk: czwartek, 21 września 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Lechia wygrała na inaugurację z Wisłą Płock

14 lipca 2017

W meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk po bramkach Marco Paixao i Mateusza Matrasa wygrała w Płocku z Wisłą 2:0 (2:0).
Trener Piotr Nowak nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Rafała Wolskiego, przebywającego rehabilitację Grzegorza Wojtkowiaka, pauzującego za kartki Sławomira Peszki oraz przebywającego na Złotym Pucharze Concacaf reprezentanta Kanady Stevena Vitorii.

Lechia objęła prowadzenie w 24. minucie, gdy po centrze z prawej strony Pawła Stolarskiego napastnik Marco Paixao ubiegł dwóch środkowych obrońców i strzałem głową nie dał szans Sewerynowi Kiełpinowi.

W 37. minucie było już 2:0. Po centrze z rzutu rożnego Milosa Krasicia ustawiony przed bramką Mateusz Matras, umiejętnie zmienił tor lotu piłki, dzięki czemu wpadła ona tuż przy słupku. Był to jego pierwszy gol w barwach Lechii.

Dziesięć minut po zmianie stron lechiści mogli prowadzić różnicą trzech bramek, jednak po centrze z rzutu rożnego Daniela Łukasika głową niecelnie uderzał Michał Nalepa.

W 56. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dominik Furman i Wisła musiała radzić sobie w osłabieniu.

Mimo gry w "10" zespół prowadzony przez byłego trenera biało-zielonych Jerzego Brzęczka stworzył dwie okazje do strzelenia bramki, jednak najpierw próbę Arkadiusza Recy obronił Dusan Kuciak, a w 61. minucie skrzydłowy Wisły strzelił minimalnie obok bramki.

W końcówce zaatakowali gdańszczanie. Najpierw Stolarski w 77. minucie, a dwie minuty później wprowadzony z ławki rezerwowych Aleksandar Kovacević byli bliscy szczęścia po silnych strzałach z bliskiej odległości. W obu przypadkach górą był jednak Seweryn Kiełpin, który zdołał odbić piłkę.

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)
M. Paixao 24', M. Matras 37'

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Pirvulescu – Merebaszwili, Furman, Rasak, Wlazło (71. Varela), Reca (80. Łukowski) – Piątkowski (68. Biliński)

Lechia: Kuciak – Maloca, Nalepa, Wawrzyniak – Stolarski, Matras, Łukasik (59. Kovacević), Krasić (81. Kuświk) – F. Paixao (80. Lewandowski), M. Paixao, Haraslin

Żółte kartki: Furman - Łukasik, Marco Paixão.
Czerwona kartka: Dominik Furman (56. minuta, Wisła, za drugą żółtą).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 6.889.
(raz / 90minut.pl) 14 lipca 2017, 19:59

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.